Розпочали відкриття виставки молитвою, сама локація – теж вибрана не випадково.
Роботи представили під білим куполом, а ідея експозиції належить франкіському митцю Яремі Стецику.
Сучасний погляд на іконопис тут демонструють майстри не лише з Івано-Франківська але й зі Львова, інформує Галка. Всі роботи виконані не пізніше 2013 року, тут є й традиційні іконографічні мотиви, так й авторське бачення професійних художників-іконописців. Є звичайні полотна, картини на випалених дошках, на фанері, склі та у інші техніки.
“Ми проводимо виставку сучасної ікони, не традиційної, проте цілком зрозумілої для людей. Мій пошук божого слова – це мистецтво, воно мене кличе. Сучасне сакральне мистецтво наразі лише розвивається, бо люди частіше хочуть купувати лише традиційні ікони”,- розповідає художник Олександр Базюк.
Автор ідеї, франкіський митець Ярема Стецик жартує, що всі давно мріяли, аби у Палаці Потоцьких була капличка (згадуючи минулорічний виступ ХЗВ на території палацу). Кожна з представлених робіт – свого роду ескіз для муралів, які планується зробити у Івано-Франківську.
“Всього тут представлено 50 робіт, це і класичні ікони, й ікони абстрактного типу. Вони різнопланові, різноманітні, але кожен, хто бачить їх – сам шукає для себе зміст. Ці картини вистраждані, вимолені, коли ти підходиш – бачиш всі старання митця”, – розповідає помічник організаторів Олександр Пиндус-Пастух.
Також представлені роботи містян, які брати участь у проекті, що реалізовували на Промприлад. Реновація – “Вогні святого духа”. Ці роботи оточують купол з вулиці, усі вони підвішані по території палацу Потоцьких.
Виставку відвідав мер міста Руслан Марцінків.
“Це дуже добре, що розвивається сакральне мистецтво. Ми для того й повертали палац Потоцьких – аби в ньому були цікаві змісти, цікаві атракції, аби палац дихав життям”, – каже міський голова Руслан Марцінків.
Свої роботи представили: Оля Кравченко, Наталя Русецька, Ульяна Нищук, Олександр Базюк, Ірина Солонина, Данило Мовчан, Оксана Винничок, Андрій Винничок, Олександр Бриндіков, Ульяна Томкевич, Роман Зілінко, Остап Лозинський, Олена Смага, Валерій Твердохліб, Романа Зілінько та Остап Лозинський.
“На цій виставці представлено досить багато моїх робіт. Я працюю в основному на сакральну тематику, все про Бога, мої роботи у стилі графіті. Люди багато сперечаються щодо ікон – бо багато хто вважає, що це має бути щось чітко визначене, канонічне. Але ікона – це те, що може показати Бога у нас, та нас у Бозі”,- розповідає художниця зі Львова Олена Смага.
Також виставку відвідав семирічний син художниці Емануїл Смага, хлопчик розповідає, що картини йому дуже подобаються.
“Я теж дуже багато малюю, найбільше люблю малювати природу. На цій виставці моя мама представила свої картини, деякі з них називаються Емануїл, вони частково присвячені мені, адже Емануїл означає “З нами Бог”,- розповідає син художниці зі Львова.
Виставка є локацією в межах Фестивалю Христового Міста “Вгору Серця”, а також приурочена до Великодня та Дня міста 2019.