“У партнерстві ми можемо розвиватися”: підприємці з прифронтових регіонів розповіли про бізнес-тури Прикарпаттям

Автор: Костинюк Олександр

15 Гру, 2022 12:36

Поділитись публікацією
“У партнерстві ми можемо розвиватися”: підприємці з прифронтових регіонів розповіли про бізнес-тури Прикарпаттям

У Франківську розповіли про результати проєкту «Розвиток бізнес-сектору України», в рамках якого на Прикарпатті відбувалися бізнес-тури для підприємців з восьми прифронтових регіонів України. 

Читайте також: Бюджет недоотримав: у ДПС кажуть, що лише 3% прикарпатських рієлторів відзвітували про здане в оренду житло

Як раніше інформувала “Галка”, 15 грудня у Франківську стартував дводенний Міжрегіональний економічний форум. Під час першої дискусійної панелі підвели підсумки бізнес-турів Франківщиною, які відбувалися впродовж останнього півріччя та визначили напрями майбутньої співпраці, пише “Галка”.

“Ми намагалися якнайшвидше відкрити Прикарпаття для інших регіонів, показати його можливості, перспективу для релокації бізнесу. Бізнес-форум – це завершальна стадія цього проєкту”, – зазначила бізнес-експертка проєкту Марія Савка.

Представник галузі сільського господарства (ПП «Рідна земля») Володимир Слободян розповідає, що його підприємство знаходиться у Рогатинському районі:

“Ми маємо сучасну ферму, загальна кількість поголів’я – 1500. А також є новостворене підприємство з виготовлення молочної продукції. Коли почалася війна, одне з підприємств Луганської області попросило забрати до себе близько 700 корів. За 12 днів роботи ми облаштували потрібні місця, і ті корови та телята досі живуть у нас. Ми також прийняли 27 сімей переселенців. Можу сказати, що найболючіші проблеми для бізнесу – це рентабельність. Дуже потрібно, щоб після завершення війни на законодавчому рівні прийняли якісь стимулюючі фактори для розвитку тваринництва”.

Володимир Слободян додав, що Франківщина – дуже лояльна для бізнесу, а також порадив “не боятися” прикарпатського регіону, бо тут хороший мікроклімат.

Представник галузі харчової промисловості (ФГ «Еко Беррі») Ігор Князевич зауважив, що в таких проєктах найголовніше – це обмін досвідом:

“В єдності ми можемо багато чого досягнути. Ми маємо одне одному подавати руку, і тоді можемо у рази більше досягнути. Двері нашого підприємства завжди відчинені – ми проконсультуємо та допоможемо, чим зможемо”.

Голова Правління АТ “Житомирські Ласощі” Олександр Рогаль розповів, що їхав на Франківщину з розумінням, що тут можна знайти органічні фрукти та ягоди, а натуральну сировину зараз знайти непросто. 

“Ми маємо думати сьогодні, як будемо відновлювати Україну, бо перемога прийде, і ми будемо працювати вже в нових умовах, з новим досвідом. Вже зараз мусимо думати про те, як буде відбудовуватися держава”, – додав Олександр Рогаль.

Засновник регіонального керамічного кластеру “Кераміка Донеччини” Юрій Тупікало переконаний – зараз перед регіонами відкриваються великі можливості:

“Ми бачимо великі можливості в партнерстві. Наприклад, з косівською керамікою. Вже є партнерська пропозиція між сходом і заходом в цьому напрямі. Зараз наша синергія може вилитися у творче надбання, яке можна монетизувати. Спільно ми створимо робочі місця, будемо проводити навчання кераміці. Ми побачили, що тут можна працювати. Кожен з нас живе своєю працею, і в партнерстві ми можемо розвиватися. На Франківщині, думаю, можна створити кілька тисяч нових робочих місць. Ще раз дякую організаторам цього проєкту, це було корисно”.