У податковій пояснили “космічні” платіжки за землю для франківців (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

01 Лип, 2020 10:45

Поділитись публікацією
У податковій пояснили “космічні” платіжки за землю для франківців (ВІДЕО)

Франківці масово скаржаться щодо суттєво збільшених виставлених рахунків плати за землю в обласному центрі. У державній податковій службі пояснили, звідки взялися такі цифри.

Читайте також: Придбана за наказом Марцінківа за чверть мільйона буда стоїть пусткою вже півтора роки (ВІДЕО)

За словами начальниці відділу комунікації ГУ ДПС в області Мар’яни Мороз, податківці лише розраховують суму податку й роблять це індивідуально кожній особі та за окремою ділянкою відповідно до нормативно-грошової оцінки землі. При цьому вираховують і ставку земельного податку, встановлену міською радою. Саме вона торік затвердила нову цифру: замість 0,03% – 1% від НГО, йдеться в сюжеті каналу 402.

“Коефіцієнт індексації у 2020 році дорівнює одиниці. Розраховуємо суму податку: площу земельної ділянки ми множимо на проіндексовану суму нормативно-грошової оцінки землі (це 442 гривні 48 копійок) множимо на ставку податку в розмірі 1% й на коефіцієнт, який дорівнює одиниці. Виходить, що громадянину, який володіє земельною ділянкою 500 метрів квадратних, доведеться заплатити дві тисячі 212 гривень”, – пояснює Мороз.

Податок необхідно сплатити протягом 60 днів з вручення повідомлення рішення. В іншому випадку – штраф.

У ДПС нагадують, платники мають право провести звірку даних щодо площі земельної ділянки та нарахованої суми. Для цього треба мати при собі оригінал документів, що підтверджують право на землю та користування пільгами. У разі виявлення розбіжностей упродовж 10 днів суму податку можуть перерахувати та вручити нове рішення.

Нагадаємо, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у соцмережі порадив тимчасово не платити земельний податок.

Розрахунок земельного податку у 2020 році

Розрахунок земельного податку у 2020 році

Опубліковано ДПС в Івано-Франківській області Вівторок, 30 червня 2020 р.

Теги: