У польському суспільстві спостерігаються антиукраїнські настрої.
Читайте також: Цьогоріч половину населення області планують повністю вакцинувати від коронавірусу
Про це сказав під час засідання комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму 30 листопада депутат облради Ігор Дебенко.
Мова про спалення державного прапору, руйнування пам’яток учасникам української національно-визвольної боротьби, демонстрація фільму антиукраїнського змісту, що мало місце нещодавно у Польщі.
«Ми не вважали доцільним у це втручатися, але в день незалежності Польщі під час маршу спалили державний прапор», – сказав Ігор Дебенко.
“Лише у період із 2014 по 2016 роки на території Республіки Польща було скоєно щонайменше 14 актів вандалізму щодо українських пам’ятників та місць поховань. Останній ж такий випадок, що мав місце 9 жовтня 2016 року в селі Верхрата Підкарпатського воєводства, коли двоє активістів польської ультраправої організації OWS, що відома своєю співпрацею із терористичними угрупуваннями ДНР і ЛНР, перфоратором знесли хрест над могилою вояків УПА, побили пам’ятні таблиці, знявши цей дикунський акт на відео, взагалі переходить межі здорового глузду та усталених моральних засад.
Нагнітанню нездорової антиукраїнської істерії в польському суспільстві сприяє й нещодавній прем’єрний показ та вихід у широкий прокат відверто маніпулятивного й одностороннього за своїм характером фільму “Волинь”, в якому автори демонструють, як український священик нібито освячує сокири і серпи, що ними українці йдуть убивати поляків, як українці спалюють живцем малих дітей тощо. Про українські жертви, коли в середині минулого століття було спалено сотні українських церков на Волині та Холмщині, коли сотні тисяч українців Закерзоння було як не вбито, то депортовано, зокрема проведено етнічну чистку під час операції “Вісла”, 70-ті роковини якої ми вшановуватимемо наступного року, в фільмі чомусь замовчується, створюючи натомість в уяві глядача образ українця як палія, головоріза та вбивці”, – йдеться у зверненні.
Метою проекту рішення обласної ради “Про звернення обласної ради щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві” є уникнення подібних заходів. Його винесли на розгляд сесії обласної ради.
Рішення мають надіслати Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. Парубію, Прем`єр-міністру України В. Гройсману, Міністру закордонних справ України П. Клімкіну, Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Польща в Україні Яну Пєклу, Генеральному Консулу Республіки Польща у Львові Вєславу Мазуру.