У пошуках співпраці та нових ідей. Як Прикарпаття об’єднує бізнес з прифронтових областей (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Борис Марія

09 Sep, 2022 20:31

Поділитись публікацією
У пошуках співпраці та нових ідей. Як Прикарпаття об’єднує бізнес з прифронтових областей (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Восьмого вересня підприємці з дев’яти прифронтових областей відвідали підприємства харчопереробної сфери Прикарпаття.

Читайте також: Чаї, кераміка та ліжники: як підприємці прифронтових областей знайомилися з локальними ремеслами Прикарпаття (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Це вже третя поїздка, яку організували Івано-Франківська торгово-промислова палата у рамках проєкту «Розвиток бізнес-сектору України», що реалізовується за підтримки американського фонду USAID, пише Галка.

Основна ідея цього проєкту полягає у тому, щоб допомогти релокуватися бізнесу, який працює біля фронту. Окрім того, підприємці можуть налагодити міжрегіональну співпрацю, знайти партнерів та нові ідеї. Адже зараз дуже важливо, щоб працювала економіка.

Тож учасники бізнес-туру за день відвідали шість успішних підприємств Івано-Франківщини. Як і великих, так і малих. Мова йде про:

  • Фермерське господарство ФГ “Еко Беррі” у селі Тишківці на Городенківщині, яке спеціалізується на вирощенні та перероблюванні різноманітних ягід.
  • Агрофірму «Вільхівці» у Городенці, яка вирощує та обробляє зернові культури. Власник фірми Іван Приймак – відомий меценат, який частину виручених грошей вкладає у розвиток родинного села.
  • Молокопереробне підприємство біля Франківська, яке випускає популярні серед франківців кисломолочні продукти під маркою «Рідна земля».
  • Фермерське господарство «Агроекотехнології» в селі Олеша на Тлумаччині. Семе тут виробляють екологічно чисті фруктові чипси та порошки і різноманітні добавки.  З початком війни підприємство перепрофілювалося на виготовлення сухих борщів та супів для захисників.
  • Компанію «Екопродукт» у селі Вільшаниця на Тисмениччині, яка випускає відомий по всій Україні «Карпатський чай» та є одним з основних виробників цієї продукції в Україні.

Учасники туру побачили, як працюють ці бізнес-локації. А власники розповіли їм секрети ведення бізнесу та як вони долають труднощі, що виникли через війну в Україні.

До теми: Підприємці з прифронтових регіонів побачили, як працює успішний бізнес на Рогатинщині (ФОТО)

Вже під час візиту один з учасників туру, а саме голова правління Житомирської кондитерської фабрики Олександр Рогаль, підписав договір про співпрацю з ФГ «Агроекотехнології». За його словами, фабрика планує випускати нову лінійку продукції на основі висушених фруктів. А потрібного виробника цієї сировини знайшли власне на Франківщині.

«Сьогодні ви переконалися, як українці можуть співпрацювати між собою. Для нас це велика честь, що нас сюди запросили. Бо ми орієнтуємося на екопродукцію. Зараз переходимо на виготовлення серії продуктів для дітей з органіки. А її знайшов у вашій області», – розповів чоловік.

Андрій Максимець з Чернігова. Чоловік представник компанії Sunfill, яка виробляє смачні та корисні екопродукти. Мова йде про різноманітні хлібці та солодощі. Приїхав на Прикарпаття, аби побачити як розвивається такий бізнес у нашій області. Також, щоб знайти потенційних бізнес-партнерів.

«Ми робимо корисні цукерки та батончики. Нас дуже цікавить хороша сировина. Адже ми хочемо зробити новий продукт. Швидше за все, щось і організуємо з місцевими, бо побачили тут потрібне. Цікаво було відвідати й виробництво чаю. У нас магазин був у Чернігові, ми ще до війни торгували “Карпатським чаєм”», – поділився чернігівець.