У прикарпатських громад просять віддати гроші “соцеконому”. “Щоб проаналізувати та правильно розподілити”, – заспокоює Шмигаль

Автор: Зелінська Таня

11 Sep, 2019 11:16

Поділитись публікацією
У прикарпатських громад просять віддати гроші “соцеконому”. “Щоб проаналізувати та правильно розподілити”, – заспокоює Шмигаль

Міські голови прикарпатських міст та ОТГ стурбовані листами “щастя” від Казначейства. Голова франківської ОДА заспокоює – проблеми нема.

Читайте також: 7,5 млн щомісяця готівкою: чергові технології підкупу від Марцінківа, - думка (ВІДЕО)

Про це йшлося на пресконференції одинадцятого вересня, інформує “Галка”.

Як відомо, днями міські голови та голови ОТГ України отримали листи “щастя” від Казначейства з проханням повернути кошти, отримані на соціально-економічний розвиток. Очільники прикарпатських громад – не виняток.

За словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, згідно з розпорядженням Мінфіну область мала отримати понад 160 мільйонів гривень. Кошти громади почали отримувати в серпні, і вони мали надходити ще до грудня.

“Ці гроші мали би бути спрямовані на будівництво та реконструкцію важливих об’єктів інфраструктури, мереж, шкіл, лікарень і т.д. Гроші вже передбачені у рішенні місцевих бюджетів, укладені договори з підрядниками, хтось уже навіть розпочав виконувати роботи. А зараз Гроші вже передбачені у рішенні місцевих бюджетів, укладені договори з підрядниками, хтось уже навіть розпочав виконувати роботи. А зараз Казначейство прохає громади їх повернути. Це розбалансовує місцеві бюджети”, – каже Стефанчук.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зауважив, що ця проблема – дуже вагома для прикарпатських громад.

“Для нас одна з таких великих надій – це субвенція на соціально-економічний розвиток, ми сподіваємося на ці кошти. Вони мали бути спрямовані на закупівлю потужного МРТ для міста, для сучасного обладнання в лікарні, на ремонти у школах. Кожна громада отримала вже якусь частину грошей і вони би мали ще надходити. Громади на ці гроші сподіваються – у когось ремонт дороги, школи і т.д. Ми переживаємо за наші громади”, – каже Марцінків.

На думку міського голови Рогатина Сергія Насалика, бюджетні процеси є дуже важливі, а такі листи “щастя” несуть відверту загрозу.

“Отримавши субвенцію соцекономрозвитку ми її спрямували раціонально на різні об’єкти нашого міста. Зараз підрядники, які почали виконувати роботи, не отримають гроші, виграють суди, поламають бюджет нашого містечка. Що тоді буде? Якщо цим листом так легко зламати бюджет, то він взагалі втрачає якийсь свій зміст”, – зазначив Насалик.

Голова Вигодської ОТГ Ярослав Наум каже, що його такий лист дуже здивував, адже раніше таких прецедентів він не пам’ятає.

“Дуже важко зрозуміти, що гроші, які вже закладені в бюджет, треба повернути”.

Натомість голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль каже, що у громад поки нічого не забирають, лише призупинено фінансування.

“Хочу допомогти розібратися в суті проблеми. Зараз ми говоримо чітко про той документ, який передбачає 163 мільйони гривень для області. Він має два додатки. У першому – 99 мільйонів – там закладені важливі речі, є перелік об’єктів, на які будуть ці гроші спрямовані. У другому додатку – 63 мільйони – переліку нема, неясно на що ті гроші підуть. Ці гроші можуть розпорошитися, піти не за призначенням. Кошти треба використати цільово, а не просто там, де депутати пообіцяли перед виборами. А деякі міста і ОТГ взагалі не отримали субвенцію… А чим вони гірші? Наразі прийшли вже два транші субвенції. Якщо міські голови підтвердять важливість тих речей, на які гроші спрямовані, то жодних проблем не буде. Просто наразі призупинено фінансування, а далі потрібно отриманий ресурс правильно розподілити та профінансувати”, – пояснює Шмигаль.