У прикарпатському селі хочуть облаштувати музей полковника УПА Василя Бринського (ФОТО)

Автор: Борис Марія

17 Тра, 2016 07:16

У прикарпатському селі хочуть облаштувати музей полковника УПА Василя Бринського (ФОТО)

15 травня в селі Долина  Тлумацького району відбулось вшанування пам’яті Василя Бринського та відзначення 120-ї річниці з дня його народження.

Читайте також: Експозицією картин, спогадами та піснями у Франківську вшанували пам'ять видатного художника Опанаса Заливахи (ФОТО)

Пом’янути полковника УПА прийшли заступник голови районної ради Василь Гнатюк, сільський голова Микола Дземан, син Бринського Роман, онуки, правнуки, представники районної станиці братства УПА Карпатського краю, голова Крайової Управи Братства УПА Карпатського Краю Роман Гривінський, відомий на Прикарпатті художник, член Національної спілки художників України Богдан Бринський, який також належить до славетного роду Бринських, інші запрошені гості, громада села, інформують на сайті Тлумацької РДА.

Захід був підготовлений вчителями і учнями Долинського НВК. Саме учнівська молодь з трепетом слухала спогади про Василя Михайловича, його родовід, товариство «Луг», підпільну діяльність та обставини загибелі, якими ділилися син Роман Бринський, онук, заступник голови Косівської райдержадміністрації Ярослав Бринський, голова районної станиці Братства УПА Карпатського краю Степан Костюк. Варто зазначити, що з нагоди 120-ої річниці з дня народження полковника у видавництві «Писаний Камінь», що у Косові, вийшов нарис «Життя та доля Василя Бринського – «Блакитного», в основу якого лягли архівні документи і спогади учасників визвольних змагань.

Для молодого покоління Бринський залишиться прикладом патріотизму, офіцерської честі і мужності. Підтвердження тому – семеро учасників антитерористичної операції, які захищали територіальну цілісність України на сході держави.

Поминальну панахиду за полковником УПА та його полеглими односельцями відправив о. Микола Куцук.

Уже по завершені зібрання його учасники завели розмову про потребу створення в селі музею Василя Бринського. Відповідне звернення вони підготували до районної та обласної влади.

Довідка.

Полковник Української Повстанської Армії Василь Михайлович Бринський. Він народився 25 квітня 1896 року в селі Долина Товмацького повіту. У роки Першої світової війни Василь Бринський вступив до бригади Українських Січових Стрільців та дослужився до сотника. У складі Української Галицької Армії брав участь в боях проти більшовиків та білогвардійців на Наддніпрянській Україні. Після війни у рідному селі і сусідніх селах організував молодіжне руханково-пожежне товариство «Луг», щоб навчати односельців військово-спортивних вправ. Тогочасна просвітницька та подвижницька діяльність Василя Бринського значною мірою сприяла культурному розквіту Долини і гартувала патріотів держави, майбутніх борців за її волю. Він був членом Організації Українських Націоналістів і під час Другої світової війни без вагань перейшов до відділів УПА, навчаючи молодь військової справи, розповідати про боротьбу українського народу за незалежність. Сотня Василя Бринського (псевдо «Блакитний») не раз завдавала влучних ударів ворогам вільної України. Відважний полковник трагічно загинув поблизу рідного села 5 травня 1945 року.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...