У прикарпатському селі відкрили пам’ятник Марійці Підгірянці

Автор: Людмила Баран

14 Jul, 2014 15:43

Поділитись публікацією
У прикарпатському селі відкрили пам’ятник Марійці Підгірянці

У Білих Ославах Надвірнянського району урочисто відкрили пам’ятник поетесі, народній вчительці, громадській діячці Марійці Підгірянці.

Кошти для спорудження монументу збирали усією громадою. Його автором є відомий скульптор, член Національної спілки художників України Володимир Довбенюк. До благородної справи, започаткованої громадською організацією «Рідне наше село», долучилися представники влади, української діаспори за кордоном, творчі та освітянські колективи області, церковні осередки, депутати та меценати, повідомляє прес-служба ОДА.

«Марійка Підгірянка – не просто високодуховна особистість, вчитель, вихователь, Письменник з великої літери, це патріот своєї держави, яка довела: українську справу можна робити потужно і показати у цьому приклад іншим, – зазначив, виступаючи на відкритті пам’ятника, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак. – Пам’ятник Марійці Підгірянці – свідчення того, як варто поважати своїх героїв».

Шануючи свою землячку, жителі Білих Ослав назвали її ім’ям центральну вулицю села та відкрили дві меморіальні дошки на честь письменниці.