Три роки поспіль діаспоряни з різних куточків світу допомагають оговтатись від наслідків війни людям, що втратили не тільки домівки, але й близьких та рідних людей. Найвразливіша ланка зазвичай – діти.
Читайте також: У Білому домі обговорили Антикорупційну програму 2019
«Однією з причин цієї війни є страх: Схід боїться Заходу, а Захід Сходу. Пропаганда працює по повній. Нам потрібно єднати країну і слід починати з дітей. Тому виникла ідея зробити табір для дітей зі Сходу та Заходу, чиї батьки воювали і загинули в зоні АТО, щоб дати їм змогу за короткий час подружитися. Окрім, цього надати психологічну допомогу діткам.
Двотижневий табір розпочався у Львові. Три дні були наповнені екскурсіями, походами до Оперного театру, прогулянкою у Шевченківському Гаю, де діти з восьми регіонів України доторкнулись до коріння історії нашого краю. Далі дітки вирушили у подорож в мальовничі Карпати, в Яремче, де під проводом волонтера – скаута Зої Лебідь здійснили численні походи, ознайомилися з історією краю з розповідей кандидата наук Оксани Левкової, а в моменти релаксу з дітьми працювала професійний психолог Валентина Проніна, яка на даний час працює заступником керівника телефонного центру звернень громадян при ОДА (психологічна допомога учасникам АТО та членам їх сімей)», – розповіла Жанна Чернега, керівниця ГО SupportUAChildren, яка проживає в Мілані і організовує роботу волонтерів по всій Україні.
Для того, щоб фінансово забезпечити відпочинок дітей, були проведені благодійні заходи в Італії, долучались приватні благодійники.
За сприяння волонтерів Української Добровольчої Армії Наталії Медвідь і Оксани Манойло діти загиблих героїв протягом дня відпочили й у Івано-Франківську. Вони безкоштовно переглянули мультфільм у кінотеатрі «Люм’єр, пообідали та повечеряли у «Пасажі Гартенберг», погуляли по місту і відпочили розважальний центр «Панорама-Плаза».
«Допомога дітям захисників України – дуже важлива частина роботи нашої волонтерської організації. Ми із вдячністю приймаємо як матеріальну допомогу для потребуючих родин, так і фізичну, адже людські ресурси також дуже потрібні», – наголосила волонтерка Наталія Медвідь.