Нещодавно в Калуське відділення поліції звернулася мешканка райцентру, яка розповіла, що на її мобільний телефон зателефонував невідомець, та сказав, що син вчинив кримінальне правопорушення, за що потрапив у поліцію.
Щоб залагодити провину сина та відпустити його, потрібно на банківський рахунок перерахувати грошові кошти у сумі 1000 доларів США, інформує Сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.
Схвильована жінка не з’ясувавши, де знаходиться її син, передала вказану суму невідомому. Лише згодом потерпіла почала цікавитися, що ж насправді трапилося з ним та зателефонувала у поліцію. У поліції, звісно ані подібного злочину, ані підозрюваного не було. Після чого потерпіла, ледь усвідомлюючи, що її ошукали шахраї, підраховувала матеріальні втрати.
Інший такий випадок трапився з 54-річною місцевою мешканкою, яка за 350 доларів та двох тисяч гривень «визволила» свого сина з поліції. Після, того як потерпілв виконала умови шахраїв, – зателефонувала у поліцію та розповіла про неприємний випадок. На місце події прибули правоохоронці, які з’ясували, що невідома особа шляхом обману заволоділа коштами потерпілої.
За цими та подібними випадками правоохоронці проводять заходи, спрямовані на встановлення осіб, причетних до скоєння шахрайств та вкотре звертаються до громадян з проханням не довіряти інформації незнайомим телефонним співрозмовникам. Якщо ж сумніваєтеся та занепокоєні через неприємні новини, передусім, зателефонуйте родичам або в поліцію. У випадках звернень з цього приводу, поліція спростовувала інформацію шахраїв, а люди не позбувалися своїх грошей.
За цими фактами відомості внесені в Єдиний реєстр досудового розслідування за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.