У прокат виходить стрічка про сина Франка, ролі в якому зіграли франківські акторки

Автор: Застава Максим

04 Лют, 2024 13:51

Поділитись публікацією
У прокат виходить стрічка про сина Франка, ролі в якому зіграли франківські акторки

Восьмого лютого у прокат виходить фільм “Інший Франко”, в якому йтиметься про сина Івана Франка — Петра. Ролі у стрічці виконали зокрема акторки франківського драмтеатру Лілія Абрам’юк і Надія Левченко.

Читайте також: “Байдужість уб’є світ”: команда франківського драмтеатру розповіла про ідею прем’єрної п’єси “Дон Кіхот” (ФОТО)

Стрічка розповість глядачу про сина великого каменяра — Петра Франка, який стояв у витоків сучасної української держави, її культури та науки, пише “Галка” з посиланням на анонс кінотеатру “Жовтень”, де п’ятого лютого відбудеться прем’єра.

“Червень 1941 року, в маєтку Франків у Львові – несподіваний гість. Це старий друг Петра Франка – Андрій Грищук. Пліч-о-пліч – крізь найбуремніші роки й події. Вони разом стояли біля витоків скаутської організації “Пласт”, вони боролись за кохання однієї жінки, два військові льотчики, вони рятувались з палаючого літака, вибирались із полону, в радянському Харкові не дали загинути від Голоду дітям. Тепер світ – у вогні Другої світової. Хто і яку роль зіграє в історії? Історія дружби, суперництва і кохання”, – йдеться в описі.

Головну роль — Петра Франка — грає В’ячеслав Довженко, відомий насамперед завдяки фільму Ахтема Сеітаблаєва “Кіборги”.

Власне Ахтем Сеітаблаєв зіграв колишнього друга Петра, який стає на інший політичний шлях у буремні часи початку радянської окупації України.

Серед акторського складу — Ірина Кудашова, відома за роллю у серіалі “Школа”.

Дружину головного героя грає Надія Левченко, а Ольгу Франко у молодості відтворила Лілія Абрам’юк.

“Надя грає головну роль Ольги Франко, а я граю її у молодості. Там будуть відкати, як вони познайомились у Пласті і їхня історія любові. У мене епізодична роль”, – розповіла “Галці” Лілія Абрам’юк.

До речі, фільм знятий у 2019 році, а його прем’єра планувалася у 2020 році.

Стрічка створена за підтримки Міністерства культури України та Львівського національного музею Івана Франка. У зйомках використовували артефакти з колекції закладу.