У Прикарпатському університеті презентували колекцію видань «Кобзарів» (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

10 Лис, 2022 08:38

Поділитись публікацією
У Прикарпатському університеті презентували колекцію видань «Кобзарів» (ФОТО)

У День української писемності та мови й дня вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця у Прикарпатському університеті презентували унікальну приватну колекцію збірок «Кобзарів».

Читайте також: “Бронзу” чемпіонату світу вибороли франківські студентки-баскетболістки (ФОТО)

Її представив викладачам та студентам ПНУ один із колекціонерів, громадський діяч, депутат Івано-Франківської обласної ради Роман Ткач.

Як зазначив власник колекції це перша така презентація для академічної спільноти. Про це пише “Галка” з посиланням на сайт університету.

“У теперішні часи, як на мене, говорити про Шевченка, про його Кобзарів дуже актуально. У цій війні, окрім танків та автоматів, нас тримає дух Тараса, дух українства, дух цієї землі. “Кобзарів” у моїй колекції є близько трьохсот, частину з яких я називаю військові “Кобзарі”, бо вони видавалися у різні часи під час світових війн», – зазначив Роман Ткач.

Під час презентації власник колекції розповів про те, як вона створювалася та продемонстрував деякі зі збірок. За словами Романа Ткача, світ “Кобзаря” – унікальний, захоплюючий, але й трагічний, так само, як доля Шевченка. Найбільш дорогоцінна, у якій йдеться про життєве видання “Кобзаря” 1860 року. Також Роман Ткач зауважив, що «Кобзар» Шевченка рецензувався усіма режимами. В контексті останнього він показав збірку «Кобзар» 1950 року видання, в яку з певних причин не ввійшли ще 17 творів Шевченка, а весь текст у книжці нерозбірливий, щоб не можна було взагалі прочитати. Також Роман Ткач показав учасникам зустрічі портрет Тараса Шевченка, який був невідомий до 90-их років.

На завершення презентації власник унікальної колекції «Кобзарів» Роман Ткач передав ректору університету Ігореві Цепенді у фонд Наукової бібліотеки ПНУ нове повне видання поезій та поетичних творів Тараса Шевченка “Кобзар”, в оформленні якого використано малюнки видатного українського художника Амвросія Ждахи.