У Ратуші презентували археологічні знахідки часів “залізної доби” (ФОТО)

Автор: Застава Максим

26 Кві, 2018 13:10

У Ратуші презентували археологічні знахідки часів “залізної доби” (ФОТО)

У четвер, 26 квітня реставраційний відділ Івано-Франківського краєзнавчого музею спільно з ГО “Поступовий гурт франківців” презентував археологічні знахідки пшеворської культури (I-III ст. н.е.).

Читайте також: До Франківська завітають творці та актори українського фільму "Сквот 32" (ВІДЕО)

У 2016 році група аматорів – пошуківців під керівництвом Сергія Кирія на східній околиці села Підпечери Тисменицького району Івано-Франківської області на зораному полі натрапила на рештки давнього поховання, серед яких були залишки розбитої керамічної урни, на дні якої збереглись перепалені кістки, та поржавілі залізні предмети, що виявилися погнутими списом, мечем, острогами та фрагментами умбона.

“Після опрацювання знахідок з’ясовано, що вони являють собою супровідний обрядово-поховальний інвентар ранньоримського періоду. Характерний набір інвентаря, форми знахідок, особливості їх локалізації, а також наявність перепалених кісток в урні дали можливість означити виявлений комплекс як військове поховання пшеворської культури І-ІІІ ст. н.е.”, – розповів директор краєзнавчого музею Ярослав Штиркало.

Виявлені знахідки пошуківці зібрали та передали доктору історичних наук, професору Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Сергію Адамовичу для подальшого дослідження та передачі до Івано-Франківського краєзнавчого музею.

“Ми маємо археологію, яка і є історією, і також музей, де вона зберігається, тому дякуємо всім, хто долучився”, – каже Адамович.

До слова, за інформацією пошуківців, на цьому ж полі “чорними археологами” раніше було знайдено ще одне подібне поховання зі зброєю. Тому можна припускати існування у даній місцині могильника пшеворської культури.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry