У реформі освіти важливо дійти до точки незворотності, – Лілія Гриневич на Прикарпатті
16 Лип, 2019 08:55
15 липня міністерка освіти та науки України Лілія Гриневич з робочим візитом завітала на Прикарпаття. Вона відвідала Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника у Франківську, Долинський академічний гуманітарний ліцей №6 та Вище професійне училище №7 міста Калуша. Опісля міністерка поспілкувалася за кавою з франківськими журналістами.
Читайте також: Міністерці освіти в облраді пообіцяли розподілити гроші на обладнання для першачків протягом місяця (ФОТО)
За словами Лілії Гриневич, мета її візиту – подивитися, як реалізовуються програми та кошти, які держава спрямовує на місця.
“Одні органи місцевого самоврядування додають кошти, інші – не додають. Була проблема, що деякі не використали освітню субвенцію, тому для мене важливо побачити, що державна політика реалізовується. Сьогодні мене приємно вразили ті заклади, які я відвідала. По-перше, здорово бачити, що змінюється початкова школа: ви заходите в перші класи, а там – нове освітнє середовище. Також хочу відмітити, що професійно-технічний заклад у Калуші має великий потенціал, бо на його базі можна розмістити один із регіональних багатопрофільних центрів, які ми плануємо впровадити в рамках проєкту від ЄС”, – каже Гриневич.
Міністерка зауважує – регіональні багатопрофільні центри будуть оснащені сучасним обладнанням, професійно-технічними стандартами та кваліфікованими кадрами.
“Діючий Уряд кілька років тому розпочав програму покращення обладнання закладів профтехосвіти, адже воно зношене більше, ніж на 60%. Спочатку на всю Україну буде сім таких регіональних багатопрофільних центрів, і області будуть конкурувати за них. Вони будуть створені на базі закладів професійно-технічної освіти. Нині я відвідала якраз потенційно такий заклад. Пізніше в перспективі центри будуть у всіх областях. Думаю, цей проєкт реалізується навіть після зміни Уряду, адже є вже певні міжнародні домовленості”.
У контексті реформи нової української школи Лілія Гриневич відзначає, що важливо “дійти до точки незворотності”, коли ніякі політичні сили вже не зможуть завадити і скасувати минулі напрацювання. Також важливою є пріоритезація освіти.
“Потрібно провести аудит, і покращувати стан шкіл, перш за все, там, де він поганий. Крім того важливо, щоб було реальне освітнє лоббі в парламенті та люди в Уряді, які збережуть пріоритезацію. Саме через це я іду на вибори як член партії “Українська стратегія Гройсмана”. Ми маємо довести реформу освіти до незворотного стану. Майже 25% школярів вже охоплені новою українською школою. З учителями інша пропорція – багатьох вчителів-предметників ще не торкнулася реформа. Це означає, що немає ще критичної кількості людей, які б наполягали на реформі. Потрібно захистити те добре нове, що є. Не можна дати знищити хороші напрацювання”, – наголошує міністерка освіти й науки.
Також Лілія Гриневич похвалила Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника за його міжнародну діяльність та реалізацію важливих проєктів.
“Прикарпатський університет розробив інноваційний зонований клас для підвищення кваліфікації вчителів і тренінгів студентів. Ще один їхній проєкт – навчання представників органів місцевого самоврядування. Університет зробив дистанційне навчання для керівництва громад за кошти ЄС. Мені це подобається. Я отримала позитивний заряд від людей, які там працюють. Щодо вишів загалом, то ми плануємо підтримувати найкращі університети, забезпечувати прозорі рейтинги, на які б орієнтувалися вступники”.
Критеріями якості університетів міністерка називає систему працевлаштування випускників, стан науки у вишах, освітні програми, які відповідають сучасному ринку праці та участь у міжнародних програмах.
“Нам потрібно піднімати якість освіти. Ми хочемо давати базове фінансування університету за пріоритетним напрямком, який йому найбільше вдається. Ми маємо підтримувати науку. Ще важливо створити центри колективного користування обладнання”, – каже Гриневич.
Лілія Гриневич додає, Уряд уже “заклав підмурки і почав будувати стіни” в реформі освіти. Немало роботи вже виконано, але не можна знижувати темпи.