У родичів Героїв Небесної сотні конфлікт з видавництвом

Автор: Людмила Баран

11 Jul, 2014 10:04

Поділитись публікацією
У родичів Героїв Небесної сотні конфлікт з видавництвом

Харківське видавництво “Фоліо” готує книжку про загиблих на Майдані. Родичі “Небесної сотні” обурює те, що про це не повідомили і не попросили про достовірну  інформацію. Вони бояться спотворення і помилок у тексті книги.

Родичі Небесної сотні написали відкритий лист до видавництва. Звернення опублікувала на своїй сторінці у Фейсбуці Віра Гой, сестра загиблого Богдана Сольчаника.

“Відкрите звернення

родичів Небесної сотні до видавництва «Фоліо», редколегії й авторів книги пам’яті загиблих, що готується до друку

Ми, родичі загиблих під час трагічних подій на київському Майдані, обурені та здивовані Вашою ницістю та бездушністю. Так, ми не боїмося таких слів, бо Ви спекулюєте на святому, на єдиному, що у нас залишилося, – пам’яті.
Ви готуєте до друку книгу про Небесну сотню. Звісно, місія благородна і заслуговує на подяку, якби не Ваша байдужість.

Чи контактували ви, журналісти, з родичами загиблих, щоб об’єктивно написати свої тексти про них? Ні. Інакше б книга не рясніла фактичними помилками.

Чи просили ви надати світлі і гарні фото наших рідних для ілюстрування? Ні. Інакше фото були б не знайдені «десь в Інтернеті», а якісні. На них герої не були б зображені зі стаканами, бутербродами чи в трунах.

Чи надсилали ви родинам готові тексти для узгодження? Ні, бо інакше не було б цього листа, не було б сотні помилок. Наскільки нам відомо, ви трудилися, збираючи неперевірені, недостовірні факти в Інтернеті, але чомусь не спробували запитати нас, батьків, матерів, братів, сестер, чи є правда у ваших текстах.

Обурює те, що, знайшовши в Інтернеті інформацію про частину загиблих, про решту ви вирішили згадати у книзі одним рядком. Чому, наприклад, про Дмитра Пагора у книзі – два речення, а про інших – розвороти? Якби ви звернулися до мами Дмитра… А скільки могла б розказати про Андрія Цепуна його дружина! Та для нього у Вас – один абзац. Чому? Забракло паперу?..

Але найбільш болить інше: чернетку книги ми, родичі, отримали випадково, і відтоді намагаємося достукатися до вас. Ми просимо зробити правки, ви – пропонуєте «не монополізувати пам’ять про Героїв». Ми знову просимо – ви повторюєте, що книга «йде у типографію». Так триває не один тиждень.

Ми не можемо більше просити, тому вимагаємо – і робимо зверненням відкритим: книга про Небесну сотню не побачить світ, поки не буде виправлена остання помилка в текстах, які узгодять зі всіма родинами загиблих.

Закликаємо: припиніть ваші дешеві спекуляції і не паплюжте пам’ять тих, хто віддав за вас життя.

Родина Олександра Капіноса
Родина Богдана Сольчаника
Родина Устима Голоднюка
Родина Сергія Бондарчука
Родина Олександра Щербанюка
Родина Олександра Плеханова
Родина Сергія Дідича
Родина Андрія Дигдаловича
Родина Євгена Котляра
Родина Андрія Корчака
Родина Богдана Вайди
Родина Романа Сеника
Родина Василя Мойсея
Родина Володимира Бойківа
Родина Романа Гурика
Родина Владислава Зубенка
Родина Володимира Мельнічука
Родина Віктора Хом’яка
Родина Романа Точина
Родина Дмитра Чернявського
Родина Івана Пантелєєва
Родина Юрія Паращука
Родина Андрія Цепуна”.