У Росії провайдери самі встановлюватимуть обладнання для стеження

Автор: Вадим Войтик

17 Чер, 2014 12:25

Поділитись публікацією
У Росії провайдери самі встановлюватимуть обладнання для стеження

Російські провайдери повинні будуть встановлювати на свої мережі спецобладнання, за допомогою якого Роскомнадзор буде стежити за виконанням ними закону “Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації”. Це випливає з проекту наказу Роскомнадзора, опублікованого на єдиному порталі уряду для публічного обговорення проектів нормативних актів, пишуть “Ведомости”.

Зараз відомство в ручному режимі перевіряє, чи заблокований ресурс, доступ до якого наказано закрити, але процес необхідно автоматизувати, розповідає представник Роскомнадзора Вадим Ампелонскій. За його словами, тільки в 2013 році було зафіксовано 717 порушень операторами цього закону, з приводу чого Роскомнадзор подав 760 позовів.

У документі Роскомнадзора говориться, що технічні засоби контролю повинні бути власністю радіочастотної служби, а оператори повинні орендувати їх. Оператори “зобов’язані будуть нести витрати по установці, утримання та експлуатації технічних засобів контролю, за винятком витрат по їх налаштування та ремонту”, сказано в документі.

Це перший випадок, коли державний орган зобов’язує операторів самих платити за установку і обслуговування фактично “спецобладнання” державного призначення, звертає увагу керівник проекту “Роскомсвобода” Артем Козлюк.

Представник “Мегафона” Тетяна Звєрєва теж звернула увагу, що операторам доведеться оплачувати витрати на установку і обслуговування чужого обладнання.

Питання свободи слова та самої підставності відповідних російських новацій провайдери не обговорюють.