У Румунії франківські студенти вчилися виживати та рятувати (ФОТО)
12 Лип, 2021 08:04
Студенти-екологи факультету природничих наук Прикарпатського національного університету днями повернулися з Румунії, де проходили навчальну практику.
У рамках проєкту співробітництва Словаччини, Угорщини, Румунії та України – «Carpathian Forest School», за сприяння Туристичної асоціації Івано-Франківщини студенти спеціальності “Екологія” разом зі своїми академічними наставниками доцентами кафедри біології та екології факультету природничих наук Віктором Шпариком і Надією Різничук відвідали «Гірський Природний Парк Марамуреш», йдеться на сайті ПНУ.
Впродовж проходження практики студенти отримали навички життя в кемпінгу, пройшли майстер-клас із надання першої медичної допомоги в горах, ознайомились зі структурою парку, обмінялись досвідом зі своїми румунськими колегами та чудово провели літній час в карпатському лісі.
“Спеціально для наших студентів румунські колеги провели низку екскурсій цікавими місцями, зокрема, на терасове болото над містом Вішеу Де Сус, а також високогірне лісництво Мармароського масиву.
Майбутні екологи здійснили денну прогулянку у високогірні букові праліси, де працівники національного парку в природних умовах показали важливість цих унікальних пам’яток природи для збереження, повноцінного функціонування лісових екосистем та біорізноманіття”, – повідомляють в університеті.
У рамках програми практики відбулися тренінги просто неба у форматі «Лісової школи». Основною проблемою обговорення було питання низького рівня обізнаності важливості збереження природних лісів та біорізноманіття. Викладачі кафедри біології та екології провели семінар еколого-освітнього напрямку, під час якого студенти провели дискусію і вибрали найбільш ефективний стиль комунікації та інформаційні джерела для ведення еколого-просвітницької діяльності.
Також відбулися змагання команд з організації екологічних польових шкіл серед румунських та українських студентів.
“Проєкт студентів кафедри біології та екології «Екологічна лісова олімпіада» зацікавив учасників семінару і був високо оцінений румунськими колегами та працівниками національного парку”, – додають у ПНУ.