У селах введуть посаду старости, що працюватиме за контрактом

Автор: Людмила Баран

19 Jun, 2014 13:55

Поділитись публікацією
У селах введуть посаду старости, що працюватиме за контрактом

Ця та інші зміни чекають на населені пункти області відповідно до реформи місцевого самоврядування. 

“У найменшій мірі реформа торкнеться міських рад, міських голів. Найбільше вона стосується сільських, селищних громад”, – говорить на нараді з сільськими головами 19 червня Богдан Волошинський — директор Центру  підвищення кваліфікації державних службовців.

Реформу проведуть у кілька етапів. Цього року – мають прийняти зміни до Конституції та закони. У 2015-ому будуть організаційні заходи,а в жовтні повинні статися місцеві вибори.

Згідно з реформами ліквідують держадміністрації, замість них будуть державні представництва. У кожній обласній, районній та сільській раді буде виконавчий комітет.

 Також відповідно до  реформ з децентралізації у селах вводиться посада сільського старости, який буде працювати за контрактом, укладеним з виконавчим комітетом.

Один із законів щодо реформи самоврядування у Верховній Раді прийняли 17 червня. Закон України “Про співробітництво територіальних громад” передбачає зміну територіально-адміністративного устрою.

Згідно з ним, територіальні громади мають добровільно об’єднуватися у більші формування. Центр такого адміністративного утворення має бути розміщений на такій відстані від населених пунктів цього об’єднання, щоб швидка та пожежна допомоги могли добратися до них не більше, ніж за 30 хвилин.