У селах Прикарпаття лише 16% пацієнтів з е-рецептами купують ліки в місцевих аптеках, – НСЗУ

Автор: Андрій Макітра

29 Січ, 2024 13:03

Поділитись публікацією
У селах Прикарпаття лише 16% пацієнтів з е-рецептами купують ліки в місцевих аптеках, – НСЗУ

У 2023 році лише 16% пацієнтів з е-рецептами, які проживають у селах, отримали безкоштовні ліки у місцевих аптеках. Решта отримали їх у містах та селищах. 

Про це 29 січня йшлося на брифінгу Національної служби здоров’я України в Івано-Франківську, пише Галка з місця події.

За словами голови НСЗУ Наталії Гусак, основним викликом цієї програми є її доступність у сільській місцевості.

Велика кількість жителів сіл їздять в аптеки до більших міст за ліками, а частина мешканців не отримує ліки взагалі. У містах Прикарпаття було погашено більше рецептів ніж виписано – 115 %. У селищах міського типу рівень погашення – 96 %. Водночас у селах області “погашено” всього 16 % рецептів. Тобто зі 145 тисяч виписаних електронних рецептів, жителі сіл Івано-Франківської області отримали ліки на місцях всього за 23-ма тисячами рецептів.

«Тільки 16% у селах Прикарпаття люди “погашують” електронні рецепти. Всеукраїнський показник становить близько 21%. Я бачу, що в області є можливість для росту цього показника», – розповіла голова НСЗУ.

Національна служба здоров’я України працює над вирішенням цієї доступності. Планує опрацювати декілька моделей з громадами.

«Уряд у 2023 році прийняв багато змін. До прикладу, в нас уже доступні мобільні аптеки. У 2024 році «Укрпошта» почне надавати сервіс з отримання медикаментів за програмою «Доступні ліки», – додала очільниця НСЗУ.

Також Наталія Гусак підсумувала, що зі 634 законтрактованих аптек в Івано-Франківській області, більша частина зосереджена на містах та селищах. У селах невелика кількість таких аптечних пунктів. Це і позначається на показниках “погашення” виписаних електронних рецептів.

Читайте також: Від вересня на Франківщині вчетверо зросла кількість лікарів, які надають безплатну психологічну допомогу