У Швеції збудували дорогу, що на ходу підзаряджає автомобілі
17 Кві, 2018 12:34
Неподалік від Стокгольма модифікували приблизно три кілометри автомобільної дороги, доповнивши її зарядним пристроєм для електромобілів. Це може вирішити чимало проблем екологічного транспорту і природи взагалі.
Головна проблема сучасних електромобілей – довга зарядка акумулятора. У звичайну машину паливо заливають всього за кілька хвилин, електромобіль же заряджається годинами. Спроби вирішити проблему робилися і раніше, а компанія Siemens вже кілька років працює над контактними лініями за принципом тролейбуса, призначеними для вантажівок з електричним двигуном. В цьому проекті на електромобіль встановлюють струмозйомники, які контактують з проводами над дорогою. Однак цей метод підходить тільки для вантажівок: легковий автомобіль набагато нижче, інформує Платформа.
Аж тепер компанія eRoadArlanda розробила універсальний підхід: струм подається через рейки, що заглиблені в полотно асфальту. Така технологія вже випробувана на декількох кілометрах траси між аеропортом Стокгольма і логістичним центром за межами столиці. Побудована дорога складається з ділянок по 50 метрів. Автомобіль, проїжджаючи по цьому покриттю, автоматично вмикає і потім вимикає подачу електрики.
Завдяки цьому зарядні станції не так потрібні, а акумулятори можуть важити менше. Перший автомобіль, який вже використовує електрифіковану дорогу, – вантажівка логістичної фірми PostNord, яка колись була звичайною дизельною.
За словами виробників, електрифікація п’яти тисяч кілометрів доріг вже вирішить проблему пересування електромобілів без зупинок на підзарядку. «Відстань між двома магістралями – не більше 45 кілометрів, і електромобілі зараз їздять на такі дистанції без підзарядки», – вважає виконавчий директор консорціуму eRoadArlanda Ханс Селл. Крім того, вартість електрифікації траси, як заявляють розробники, в 50 разів менше, ніж, скажімо, будівництво міської трамвайної лінії.
При цьому з безпекою струму все добре, гарантують в eRoadArlanda. Електрика на поверхні відсутня, контактна площадка поглиблена на п’ять-шість сантиметрів. Навіть якщо рейки затопить вода, то на поверхні напруга буде лише один вольт – це повністю безпечно. Єдина проблема – це те, що задля зарядки треба рухатись відносно точно в напрямку рейки, а надто різкий поворіт може відключити чи навіть пошкодити обладнання. Однак виробники мають намір впоратись і з цим.
Перевага підзарядки на ходу особливо зрозуміла взимку: в холодну погоду акумулятори сильно втрачають заряд. Можливість зменшення розміру батарей важлива і для екології: утилізація – складна процедура, а виробництво акумуляторів створює ризики забруднення природи.