У Службі автомобільних доріг області обговорили переваги будівництва доріг із цементобетонного покриття

Автор: Турій Роман

14 Jul, 2014 18:08

Поділитись публікацією
У Службі автомобільних доріг області обговорили переваги будівництва доріг із цементобетонного покриття
З ініціативи Української асоціації підприємств і організацій цементної промисловості «Укрцемент» у Службі автомобільних доріг в Івано-Франківській області провели семінар на тему: «Будівництво автомобільних доріг із цементобетонного покриття».

 

Представники асоціації, до складу якої входять 13 підприємств з повним циклом виробництва і промисловою потужністю 20 млн. тонн цементу впродовж року, поінформували присутніх на семінарі про загальні положення з проектування дорожніх одягів з цементобетонним покриттям, основні вимоги до матеріалів для приготування цементобетонних сумішей, особливості техніко-економічного обгрунтування варіантів будівництва автомобільної дороги з асфальтобетонним та цементобетонним покриттям тощо.

У ході семінару також надали звіт про науково-дослідну роботу: «Підготовка пропозицій по впровадженню будівництва автомобільних доріг із цементобетонного покриття в рамках мережі автомобільних доріг України», проведену ДП «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна».

Учасники семінару обговорили переваги цементобетонного покриття. Акцентували на його довговічності та економічності. Зазначалося: сьогодні для облаштування шарів дорожнього покриття широко застосовуються суміші, укріплені цементом, з використанням кам’яних матеріалів, промислових відходів і ґрунтів.

При цьому зменшується собівартість конструкцій дорожніх одягів, що в свою чергу дозволяє застосовувати дані технології для влаштування районних автомобільних доріг, будівництво яких закладено у концепцію комплексної програми підтримки розвитку українського села.