У США дозволили екстрене використання вакцини проти COVID-19 від Pfizer

Автор: Зелінська Тетяна

12 Гру, 2020 14:01

Поділитись публікацією
У США дозволили екстрене використання вакцини проти COVID-19 від Pfizer

Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) схвалило екстрене використання вакцини проти COVID-19 від компаній Pfizer і BioNTech.

Про це повідомляє пресслужба регулятора, інформує “Галка” з посиланням на “Громадське“.

Робити щеплення цією вакциною дозволили американцям від 16 років. В управлінні запевняють, що ретельно перевірили безпеку, ефективність та якість препарату, тому «відомі та потенційні переваги вакцини перевищують її відомі та потенційні ризики».

Зокрема серед побічних ефектів, які тривали декілька днів, виділили біль у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах і суглобах, лихоманка. До того ж більшість людей відчували побічні ефекти після другої дози.

Президент США Дональд Трамп заявив, що з Pfizer укладена угода на постачання 100 мільйонів доз вакцини з можливістю закупити додаткові 500 мільйонів. За словами політика, перші щеплення почнуть робити «менш ніж за 24 години».

Як пише NYT, упродовж тижня США отримають перші 2,9 мільйона доз препарату. Перші щеплення робитимуть медикам і мешканцям будинків для літніх людей. До кінця грудня Pfizer надішле Сполученим Штатам 6,4 мільйона доз — цього вистачить на трохи більше за три мільйони громадян.

Варто зазначити, що FDA схвалило вакцину після гнівних дописів Трампа та його представників у п’ятницю, 11 грудня. ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що керівник апарату Білого дому Марк Медоус начебто змушував очільника управління Стівена Гана подати заяву про відставку, якщо він не схвалить вакцину до кінця дня. Сам Ган заперечував, що йому дзвонив представник Трампа.

Хто ще схвалив Pfizer?

Велика Британія, Канада, Бахрейн, Саудівська Аравія та Мексика. США стали шостою країною, яка схвалила цей препарат.

Крім того, Велика Британія вже з 8 грудня першою у світі розпочала масову вакцинацію препаратом від Pfizer і BioNTech.