У США представили новий бомбардувальник-невидимку B-21 Raider (ВІДЕО)

Автор: Вадим Войтик

03 Dec, 2022 11:38

Поділитись публікацією
У США представили новий бомбардувальник-невидимку B-21 Raider (ВІДЕО)

У США представили найсучасніший стратегічний бомбардувальник-невидимку B-21 Raider. Він має форму “літаючого крила”, подібну до свого попередника B-2.

Міністр оборони США Ллойд Остін в ході презентації заявив, що цей літак виділяється дальністю польоту, довговічністю і малопомітністю, адже його буде складно виявити навіть найсучаснішим системам ППО.

“Він може впоратися з чим завгодно: від збору розвідданих до управління боєм і інтеграції з нашими союзниками та партнерами. І це буде безвідмовно працювати в різних регіонах, на різних театрах військових дій і в об’єднаних силах”, – підкреслив глава Пентагону.

Голова Пентагону також зазначив, що створення цього бомбардувальника є втіленням рішучості США захищати країну, а також зміцнює та підтримує стратегію стримування США, яка лежить в основі національної оборони.

“Розробка B-21 Raider є доказом довгострокової прихильності Міністерства оборони США створенню передових можливостей, які зміцнять здатність Америки стримувати агресію сьогодні та в майбутньому”, – додав Остін.

Перший політ літака запланований на 2023 рік на авіабазі Едвардс в штаті Каліфорнія.

Варто відзначити, що це перший бойовий літак такого класу, випущений Сполученими Штатами за понад 30 років.

“Представлений сьогодні B-21 Raider буде бомбардувальником-невидимкою подвійного призначення, здатним нести як звичайні, так і ядерні боєприпаси. B-21 стане основою майбутніх бомбардувальників ВПС, що складатимуться з B-21 і B-52”, – заявили в ВПС США.