У США схвалили таблетки проти коронавірусу від Pfizer. Ці ліки закуповуватиме Україна
23 Гру, 2021 19:04
Про це 22 грудня повідомили на сайті FDA, пише Громадське.
Управління з контролю за продуктами і ліками США видало дозвіл на екстрене використання цього препарату для дорослих і дітей віком від 12 років (із вагою щонайменше 40 кілограмів), які отримали позитивний тест на COVID-19 і мають перші симптоми.
Paxlovid відпускається лише за рецептом. Лікування слід розпочинати якомога швидше після встановлення діагнозу COVID-19 та протягом п’яти днів після виникнення симптомів.
«Сьогоднішній дозвіл запроваджує перше лікування проти COVID-19 у формі таблеток, які приймаються перорально. Це великий крок вперед у боротьбі з цією глобальною пандемією», — сказала докторка медичних наук, директорка FDA Патріція Каваццоні.
Як вживати препарат?
Paxlovid призначають у трьох таблетках (дві таблетки нірматрелвіру й одну таблетку ритонавіру), які вживаються перорально двічі на день протягом п’яти днів. Загалом курс становить 30 таблеток. Paxlovid не дозволено використовувати довше п’яти днів поспіль.
А можна пити пігулку для профілактики?
В Управлінні з продовольства та медикаментів США не дозволили вживати Paxlovid для профілактики перед контактом або після контакту з хворим на COVID-19.
Не слід пити препарат і хворим на коронавірус, які вже потребують госпіталізації через критичний стан. Paxlovid не може замінити вакцинацію проти COVID-19.
Які можливі побічні ефекти?
Вони включають порушення смаку, діарею, високий кров’яний тиск і болі в м’язах. Одночасне застосування Paxlovid із деякими іншими препаратами може призвести до нетипових взаємодій.
Ритонавір може спричинити ураження печінки. Застосування Paxlovid у людей з неконтрольованою або недіагностованою ВІЛ-1-інфекцією може призвести до стійкості до ліків ВІЛ-1.
Paxlovid в Україні
У кінці листопада 2021 року міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що Україна вже забронювала у виробників Pfizer та Merck на їхні нові ліки проти COVID-19, тому отримає препарати однією з перших.
«І в нас на завершальній стадії це підписання. Бронь для України є. Щойно компанії будуть відвантажувати на продаж ці препарати, до України вони прийдуть до однієї з перших», — запевнив Ляшко.
Як ідеться у пояснювальній записці постанови, уряд домовився про бронювання 300 тисяч курсів препарату Pfizer і стільки само — ліків Merck.