У Старому Лисці багатий врожай картоплі відзначили фестивалем: гроші – на ЗСУ (ФОТО)

Автор: Застава Максим

03 Oct, 2022 08:13

Поділитись публікацією
У Старому Лисці багатий врожай картоплі відзначили фестивалем: гроші – на ЗСУ (ФОТО)

Жителі Лисецької громади на Івано-Франківщині організували картопляний “Фестиваль єднання”.

На стадіоні села Старий Лисець учасники змагалися у декількох конкурсах, зокрема у вмінні приготувати смачні та незвичні страви з картоплі, хвалилися врожаєм та вмінням тягати мішки з картоплею, пише Суспільне.

Свято згуртувало жителів Стебника, Старого Лисця, Посічі та Лисця, каже виконувач обов’язків старости сіл Старий Лисець та Посіч Олексій Волосянко.

“У нас — “Фестиваль єднання”, на якому освітяни з дітьми організували благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Здебільшого готували страви з картоплі, а також солодощі”, — каже Олексій Волосянко.

З його слів, таке свято організували вперше. Через повномасштабне вторгнення РФ в Україну замість дня села, який святкують у першу неділю жовтня, вирішили допомогти українським бійцям та об’єднати громаду. А картопляний фестиваль придумали, щоб подякувати за урожай.

Цьогоріч у громаді посадили 20 тонн насіннєвої картоплі. Її отримали у межах проєкту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) “Екстрена допомога постраждалим від конфлікту у продовольчій безпеці та засобах для існування”. У Лисецькій громаді картоплею засадили 12 га землі та поділилися насінням із сусідніми громадами.