У суботу стартує виборчий процес перших виборів у прикарпатських ОТГ

Автор: Костинюк Олександр

01 Лис, 2019 18:21

У суботу стартує виборчий процес перших виборів у прикарпатських ОТГ

У суботу, другого листопада, розпочинається виборчий процес перших місцевих виборів у 86 об’єднаних територіальних громадах України, які призначені на 22 грудня 2019 року.

Загалом, за попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 380 тисяч виборців. Про це повідомила Центральна виборча комісія на своїй сторінці у Фейсбуці.

В Івано-Франківській області перші вибори відбудуться у шести ОТГ. А саме – у Корницькій сільській ОТГ, Гвіздецькій селищній ОТГ, Підгайчиківській сільській ОТГ (ці громади з Коломийського району), Дубівській сільській ОТГ (Рожнятівський район), Єзупільській селищній ОТГ (Тисменицький район), Пасічнянській сільській ОТГ (Надвірнянський район). Також у селі Рибне відбудуться довибори депутатів у Ямницьку сільську раду ОТГ.

Консультант з юридичних питань (проєкт “ПУЛЬС”, який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Андрій Деркач зазначив, що проведення виборів у шести новостворених громадах дасть їм можливість сформувати бюджети відповідно до чинного законодавства та розпочати з нового року повноцінну роботу. Серед першочергових завдань цих об’єднаних громад – формування плану соціально-економічного розвитку та основних програмних документів, – наголосив він.

Експерт, коментуючи початок виборчого процесу в шести новостворених ОТГ області, зазначив: “41 тисяча жителів області зможе 22 грудня обрати нових шість голів та депутатський корпус двох селищних і чотирьох сільських рад об’єднаних територіальних громад. Загалом, вибори пройдуть у 20 колишніх місцевих радах (включаючи село Рибне, де відбудуться довибори депутатів у Ямницьку сільську раду ОТГ), які включають  36 територіальних громад, з яких три селища і 33 села. Таким чином, вже до кінця року ми матимемо на Прикарпатті 38 ОТГ, які мають сформовані органи місцевого самоврядування в нових адміністративно-територіальних умовах”.

Упродовж майже чотирьох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 30 червня 2019 року Центральною виборчою комісією було призначено перші місцеві вибори у 896 об’єднаних територіальних громадах. Відтак, після проведення виборів 22 грудня 2019 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених перших виборів в ОТГ становитиме 982.

Текст: Оксана ПРОЦЮК

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...