У сусідніх з Прикарпаттям областях виявили підвид коронавірусу “Кракен”

Автор: Борис Марія

22 Лют, 2023 20:29

Поділитись публікацією
У сусідніх з Прикарпаттям областях виявили підвид коронавірусу “Кракен”

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування цього тижня підтвердила у пацієнтів мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 ще в трьох областях.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я, передає Галка.

Перший випадок “Кракена” в Україні виявили 23 січня у Сумській області. А тепер ще у трьох – Закарпатській, Одеській та Тернопільській.

“Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумській, де був перший пацієнт, Закарпатській, Тернопільській та Одеській. Робота лабораторії триває постійно: нам вдалося зробити вже майже тисячу секвенувань”, — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

Медики зазначають, що це було прогнозовано, бо кожна нова мутація коронавірусу витісняє попередню.

“Такий розвиток події був прогнозований, адже кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє собою попередню. Сам по собі Omicron хоч і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше”, — каже Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ.