У сусідній області виявили перший випадок коронавірусу (ОНОВЛЕНО)

Автор: Застава Максим

03 Бер, 2020 11:26

Поділитись публікацією
У сусідній області виявили перший випадок коронавірусу (ОНОВЛЕНО)

В Україні зафіксовано першу людину, інфіковану короновірусом, перший випадок виявили внаслідок тестування у Чернівцях.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу у Кабінеті міністрів.

“26 числа родина поверталася через аеропорт Румунії з Італії. Сім”я – чоловік і жінка, вони самоізолювалися, через два дні у чоловіка з’явилися симптоми коронавіруса. Звернувся до сімейного лікаря, потім звернувся за додатковими консультаціями у швидку допомогу. Хворого доставили до визначеної госпітальної бази в Чернівецькій області. В неділю, першого числа були проведені тести на грип і проби на коронавірус. Сьогодні ця підозра підтвердилася”, – каже Ляшко, передає “Галка“.

У чоловіка зі симптомів  – лихоманка та сухий кашель.

Заступник міністра додав, фахівці почали працювати з особами, з якими заражений мав контакт. У МОЗ зазначають, є чіткий алгоритм щодо того, що робити.

Також Ляшко нагадав основні види профілактики захворювання.

“Не потрібно застосовувати хірургічні маски тоді, коли це не потрібно. В тому випадку при профілактиці коронавірусу здоровими людьми. Треба а) мити руки або обробляти антисептичними засобами. Б) Треба дотримуватися ізоляції з хворими, які мають підозри ГРВІ. Або мати відстань 1,5-2 метри від хворого. В) Хворому варто носити хірургічну маску”, – каже посадовець.

Нагадаємо, за даними МОЗ станом на 3 березня 2020 року у світі зареєстровано 90 937 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 117 – летальні. Одужало вже 48 017 осіб.