У Театрі ляльок нова недитяча вистава

Автор: Людмила Баран

31 Jul, 2014 20:03

Поділитись публікацією
У Театрі ляльок  нова недитяча вистава

В Івано-Франківського академічному обласному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки 31 липня відбувся допрем’єрний показ вистави «Витівка Великого Мертвіарха».

Новий театральний проект  Театру ляльок знайомить івано-франківських глядачів з п’єсою бельгійського драматурга Мішеля де Ґельдерода. Робота цього автора вперше  ставиться у театрі Західної України.

 «Витівка Великого Мертвіарха»  – психоделічний фарс на три дії . Це твір про феномен керування людською свідомістю. На думку постановників,  він допоможе розібратися, які саме емоції людей використовують маніпулятори для своїх цілей.

Ця постановка є інноваційною в репертуарі театру. Також у виставі використовують ляльки на весь зріст. Івано-Франківський ляльковий театр ще досі їх не задіював, а в Україні загалом їх застосування є унікальним. Цей проект допоможе театру залучити ширше коло глядачів, зокрема серед дорослих.

Переклад п’єси  українською та адаптацію здійснив  Володимир Підцерковний.

Мішель де Гельдерод (1898–1962) – бельгійський письменник і драматург, писав французькою мовою. Він створював постановки для театру маріонеток. Здебільшого, його роботи  – це гротескні драми-притчі. У них використані сюжети з Біблії та історичні епізоди  середньовічної Європи. Твори Мішеля де Гельдерода розвивають традиції фламандського високого мистецтва і народної культури. У них є елементи фестивалів і циркових клоунад, однак часто вони створюють  настрій безжальної і безвихідною апокаліптичної гри.