У центрі Франківська безпритульних собак стало менше, – Мороз

Автор: Борис Марія

14 Бер, 2018 16:06

Поділитись публікацією
У центрі Франківська безпритульних собак стало менше, – Мороз

У липні минулого року громадські та волонтерські організації нарахували у місті близько 1120 безпритульних тварин. Тішить, що цуценята з них – лише 6,2%, а це свідчить про зменшення кількості безпритульних тварин.

Читайте також: У Марцінківа розшифрували 600 млн на ЗСУ, але чиї борди — не знають (ДОКУМЕНТ)

Про це на оперативній нараді розповів директор КП «Полігон ТПВ» Юрій Мороз. Проте 8,2 % з тих собак, яких виявили на вулиці, – це потенційно тварини, яких господарі випускають гуляти без нагляду, тим самим сприяючи неконтрольованому збільшенню популяції, інформує МВК.

Кількість безпритульних тварин, яких стерилізують, щороку зростає. В 2017 вона становила 53%, але цього ще не досить. Як показує приклад європейських країн, для зупинення популяції стерилізувати потрібно не менше 70%.

Процес такий: спершу тварин відловлюють, тоді стерилізують, вакцинують та лікують (за потребою). Далі проходять облік, ідентифікацію та реєстрацію собаки. Й останній етап – внесення інформації до міжнародної бази даних тварин.

Юрій Мороз розповів, що спершу чотирилапих кліпсували, тепер чіпують. Та звернув увагу, що чіпування – дороговартісна процедура, тому з 593 тварин, яких стерилізували у 2017 році, чіпували лише близько 100. Це ті тварини, яких передають або власникам, або ГО «Дому Сірка». Таким чином, якщо собака з чіпом знову стане безпритульною, власника можна буде притягнути до відповідальності.

Зараз кількість безпритульних тварин у центрі міста зменшилася, каже Юрій Мороз. Проте у спальних районах є так звані «любителі дворових собак». Вони додому їх не беруть, але у своїх дворах годують та доглядають.

«За минулий рік «Полігон» разом з благодійними організаціями прилаштували 490 собак. Проте проблеми залишаються. Це передусім низький рівень культури населення щодо поводження з домашніми улюбленцями, відсутність системи обліку тварини, що належить власнику, недосконала система пошуку загублених тварин», – зазначає Мороз.

За словами секретаря міської ради Оксани Савчук, вона отримувала багато скарг на недобросовісний вигул собак. «Мешканці взяли собі за звичку вигулювати своїх улюбленців на шкільних подвір’ях і в дитячих пісочницях».

Перший заступник міського голови Микола Вітенко зазначив, що потрібно опрацювати питання облаштування 4-5 майданчиків для вигулу собак, а тоді вже можна буде карати порушників.

«Минулого року міська рада прийняла програму поводження з домашніми тваринами, рекомендуємо усім власникам домашніх улюбленців її ще раз перечитати», – резюмував він.