У центрі Франківська охочим вимірювали рівень цукру в крові (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

14 Nov, 2022 14:06

Поділитись публікацією
У центрі Франківська охочим вимірювали рівень цукру в крові (ФОТО)

14 листопада – День боротьби проти діабету. Ця дата відзначається щорічно з 1991 року в день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який відкрив спільно з професором Джоном Маклеодом гормон інсулін.

Читайте також: У Франківську відкриють Музей історії медицини

У цей день в Івано-Франківську біля головного корпусу медуніверситету розповіли скільки прикарпатців мають цукровий діабет, а також всім охочим безкоштовно вимірювали рівень глюкози в крові, інформує “Галка”.

Ректор університету Микола Рожко розповів, що понад 40 000 прикарпатців потребують інсулінотерапії. У такий спосіб люди підтримують рівень цукру в крові максимально наближений до здорового організму.

Від старту акції до медиків вже підійшло понад сотню людей, які мають цукровий діабет та хотіли протестуватися. Та ті, хто хотів дізнатися про симптоми і проконсультуватися у спеціалістів. Людям також вимірювали тиск.

До слова, з 14 листопада до 18 листопада, від 8:00 до 10:00, в консультативній поліклініці Центральної міської клінічної лікарні безкоштовно вимірюватимуть рівень цукру.