У центрі міста влаштували благодійний ярмарок гуцульських зґард

Автор: Людмила Баран

14 Лип, 2014 10:11

Поділитись публікацією
У центрі міста влаштували благодійний ярмарок гуцульських зґард

У неділю, 13 липня, на Стометрівці кожен охочий міг придбати собі гуцульський оберіг і в такий спосіб допомогти військовим на Сході. 

Організатори роздавали перехожим листівки з інформацією про проект, а тим, хто не пошкодував грошей на  зґарду вручали подяки.

Ярмарок тривав з музичним супроводом проекту «Rosol». Роман Рось, Едвард Скрипник, Юрій Зморович та інші музиканти виступили біля “Стомату”. Це – перший концерт виконавців з новим проектом, що включає авторську поезію Романа Рося, покладену на музику. Мелодії приваблювали перехожих на Стометрівці, вони зупинялися послухати і принагідно роздивитися чи навіть придбати зґарду.

Недільний ярмарок гуцульських зґард відбувся у рамках благодійно-мистецького проекту «Гуцульські зґарди — на захист українських вояків». Ливарник Всеволод Бажалук виготовив близько сотні прикрас, які  з допомогою митців та журналістів розпродає, щоб зібрати кошти на закупівлю амуніції для військових.  Ця акція триватиме до кінця липня. Обереги можна придбати, завітавши на сторінку проекту у Фейсбуці. 

За словами однієї з організаторів акції Наталії Голомідової, виручені кошти підуть на закупівлю касок, рацій та іншого спорядження для бійців П’ятого батальйону “Прикарпаття” та для “Айдару”. Конкретні списки  необхідних речей ще уточнюють.

“Ми відмовились від наміру купувати бронежилети. Один такий коштує 6 тисяч гривень,  тому не варто проводити акцію цілий місяць і придбати всього три бронежилети.  Ми можемо купити фальшивку, не розуміємося до кінця на таких речах і боїмося підставити наших хлопців”, – розповіла Наталія Голомідова.

 Вона також повідомила, що з допомогою ярмарку в Інтернеті вже продали 30 зґард, за тиждень назбирали близько 10 тисяч гривень.