У церкві Катедрального собору Преображення Господнього в Коломиї відкрилась експозиція на базі колекцій покійного владики Миколая Сімкайла

Автор: Турій Роман

27 Jun, 2014 07:13

Поділитись публікацією
У церкві Катедрального собору Преображення Господнього в Коломиї відкрилась експозиція на базі колекцій покійного владики Миколая Сімкайла

Музей сакрального мистецтва, нещодавно відкритий у нижній церкві Катедрального собору Преображення Господнього в Коломиї, з часом може стати філіалом Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського.

Читайте також: Найкращих краєзнавців області визначили у Франківську (ФОТО)

Про це повідомила директор Національного музею Ярослава Ткачук. За її словами, першим кроком до цього є паспортизація експонатів музею сакрального мистецтва.

«Експозиція музею створена на базі колекцій покійного владики Миколая Сімкайла, яка є надзвичайно великою і цікавою, та, на превеликий жаль, абсолютно не паспортизованою, – зазначила Ярослава Ткачук. – Сьогодні є в наявності багато експонатів, які представляють сакральну пластику різних періодів і призначення. Працюємо над тим, щоб цей музей став філіалом нашого, але не як власність, а як депозит церкви».

За словами  канцлера Коломийсько-Чернівецької єпархії Олександра Селезінки, у експозиції музею на сьогодні є можливість представити загалом 500 унікальних робіт. Серед них – ікони, скульптурні форми, хрести, розп’яття, предмети єпископського одягу.

«Всі речі, які зараз є у музеї, могли бути знищені за Радянського Союзу, вивезені за часів незалежності України за кордон, – підкреслює священнослужитель. – Владика Микола Сімкайло збирав колекцію для церкви, її збережено».

Тепер її зможуть оглядати прикарпатці та гості області. Постійно в музеї сакрального мистецтва плануються тематичні виставки.