У Верховній Раді лежить 20 законопроектів щодо децентралізації – політик
23 Лют, 2015 10:36
Ці законопроекти можуть докорінно змінити ситуацію із самоврядуванням на місцях, твердить керівник ГО «Центр Розвитку Міста», народний депутат сьомого скликання Руслан Марцінків.
Читайте також: У Франківськ прибули тролейбуси, які передало чеське місто Їглава
Тричі вносився законопроект, згідно з яким повноваження Державної архітектурно-будівельної інспекції України потрібно передати на місця.. На жаль, сьогодні практика показує, що існування такої структури (а я хочу нагадати, що ця структура будувалися під сина Рибака, тодішнього голови Верховної Ради, вона була створена саме для цього – щоб акумулювати ці кошти нагору), дуже часто, всупереч усім чинним документаціям, зокрема, Генеральному плану, іншим документаціям, надавала дозволи і спокійно до цього ставилася, — зазначив Руслан Марцінків на дискусії «Готовність громад та влади до відповідальності за самоврядування», яка відбулася в Івано-Франківську у рамках проекту «Київський діалог». — Я не хочу сказати, що на місцях немає корупції чи не має інших негативних моментів , але тут питання в тому, що виконавчий комітет чи міська рада є більш публічною, ніж така структура, як Державна архітектурно-будівельна інспекція України. Будь-яка громада сьогодні може прийти на сесію міської ради чи на виконавчий комітет висловити свою позицію.
За словами народного депутата сьомого скликання, тричі «закон про Держархбудконтроль» вносився у Верховну Раду — і тричі він блокувався, інформують ”Вікна”.
Також потребує вдосконалення законодавство про інвестиційний відсоток, який мають сплачувати забудівники: за діючим законодавством — від 4% до 10%.
“Але сьогодні місцева громада не може витребувати ці кошти. І ви знаєте, як працює судова система, щоб заставити цих будівельників сплатити. Коли я був у Верховній Раді, ми розробили такий законопроект, що коли б присвоювалася поштова адреса — обов’язковим було виплатити кошти місцевій громаді. Але, на жаль, “будівельне лоббі” було занадто сильним для того, щоб це прийняти. Очевидно, що ці зміни би дозволили значно наповнити місцевий бюджет.”
Необхідність децентралізації Руслан Марцінків проілюстрував наступним прикладом:
— Візьмемо село Вовчинці, де будують дитячий садочок власним коштом. І беремо капітальне будівництво області, при будь-якій владі, то якість робіт — на порядок вища в селі. Це приклад того, чому треба робити децентралізацію. Зокрема, у сфері ремонту доріг, ремонту будівель. Сільська громада частіше може зібратися на схід села і спитати сільського голову, як іде будівництво і яким є стан справ загалом, — і якщо потрібно, то відкликати. На мою думку, місцеві громади готові до цих повноважень. До того, щоб вирішити, де їм будувати дитячий садок, де їм ремонтувати дороги і як використовувати кошти.