Соцмережі жартують: у Верховній Раді прийняли закон про податок на тварин

Автор: Турій Роман

18 Лип, 2015 15:35

Поділитись публікацією
Соцмережі жартують: у Верховній Раді прийняли закон про податок на тварин

У Верховній Раді у першому читанні прийняли Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (р.№2055-13). Метою його ухвалення є оподаткування осіб, які володіють домашніми тваринами з метою наповнення державного бюджету України. Про це повідомляє журнал “Тваринництво сьогодні”, – передає сайт сатиричних фейкових новин uareview.com.

“Ми живемо в непростий час. Світова криза триває, тому всі наші зусилля повинні бути спрямовані на збільшення дохідної частини бюджету країни, – пояснює ініціатор закону народний депутат Мирослава Муркіна. – Подивіться навколо: одні люди не можуть повноцінно харчуватись, придбати найнеобхідніше, а інші дозволяють собі утримувати домашніх тварин, при цьому ще й годувати їх дорогою їжею. Усілякі там “віскаси” і “кітікети” вартують не так вже й мало. Якщо такі люди мають гроші на продукти для своїх улюблених котиків, песиків чи рибок, то знайдуть кошти і на податок.”

Ініціатори Закону – народні депутати України Мирослава Муркіна та Григорій Кінь – запропонували чітко визначений перелік тварин, які підпадають під дію цього закону, та просту формулу розрахунку. Один кілограм живої ваги оподатковуватимуться в розмірі 1% від 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Таким чином, за собаку вагою у три кілограми доведеться заплатити приблизно 30 гривень. А власники акваріумів з рибками платитимуть за його літраж згідно з подібним розрахунком для риб, черепах, ящірок тощо.

“Шкода тільки, що пенсія така маленька,” – прокоментувала новий закон пенсіонерка Галина Олексіївна, власниця 7 породистих собак, 18 кішок та морської свинки Пусіка.

Виконання цього Закону буде покладено на Державну ветеринарну службу України, яка, в свою чергу, делегуватиме функції перевірки місцевим ЖЕКам чи ОСББ. До повноважень цих служб також буде входити вилучення тварин у злісних неплатників податків з подальшою їх утилізацією згідно з чинним законодавством України.