У виборчих бюлетенях не буде графи “проти всіх”

Автор: Людмила Баран

20 May, 2014 10:14

Поділитись публікацією
У виборчих бюлетенях не буде графи “проти всіх”

Про це виборцям на своїй сторінці у Фейсбуці нагадує Громадянська мережа ОПОРА. Доведеться когось обирати, бо графи “не підтримую жодного кандидата” не буде у виборчих бюлетенях.

У порівнянні з президентськими виборами 2010-ого року громадянин помітить у бюлетені велику різницю. Цього року у ньому не буде графи, яка називається “не підтримую жодного кандидата”. Це зумовлено змінами до законодавства, що відбулися перед парламентськими виборами у жовтні 2012-ого.

Цьогорічний виборчий бюлетень має розмір 20 на 60 см, охристо-бузкового кольору. У ньому – прізвища 21 кандидата. Текст надруковано державною мовою тільки з одного боку.

Бюлетень передбачає кілька ступенів захисту. Він надрукований з використанням спеціальних видимих і невидимих захисних фарб, які змінюють свої фізичні характеристики під дією ультрафіолетового та інфрачервоного опромінення, графічних захисних елементів, а також з проставленням номера виборчої дільниці захисною фарбою, що проявляється на обороті бюлетеня, як на гривневих банкнотах.

Друк виборчих бюлетенів розпочався 2 травня і завершився 17 травня. Всього для виборів 25 травня надруковано 34 млн бюлетенів. Один бюлетень коштує 1 грн 20 коп. Всього на них витрачено 42 млн грн.