У відповідь на “приземлення” лоукоста “Добролет” Росія хоче дошкулити європейським авіакомпаніям

Автор: Вадим Войтик

05 Сер, 2014 12:55

Поділитись публікацією
У відповідь на “приземлення” лоукоста “Добролет” Росія хоче дошкулити європейським авіакомпаніям

Російські чиновники розглядають можливість обмежити або зовсім заборонити транзитні польоти європейських авіакомпаній з Європи до Азії через територію Росії. Про це пише у вівторок російська газета “Ведомости” з посиланням на кілька джерел.

За словами одного зі співрозмовників видання, розмови про можливе обмеження транзиту для європейських перевізників почалися незабаром після перших санкцій проти Росії з боку ЄС. Але останні події – зупинка “Добролет” і штрафи, які наклала Україна на російські авіакомпанії за польоти в Крим – вимагають відповіді, сказав він.

Рішення має прийняти уряд, зараз йдуть консультації на рівні Мінтрансу і МЗС. Представники обох міністерств від офіційних коментарів поки відмовилися.

Для польотів з Європи до Азії авіакомпанії використовують найкоротший маршрут – транссибірський і платять за це гроші “Аерофлоту”. За твердженням росіян, збори досягали $ 500 млн. Але більшу частину коштів “Аерофлот”, як правило, направляв на потреби авіації. На даний момент авіакомпанія отримує від іноземних перевізників не більше $ 300 млн на рік.

Найбільші платники – Lufthansa, British Airways, Air France, Lufthansa.