У Вірменії чергове загострення: ситуація нагадує військовий заколот

Автор: Вадим Войтик

25 Лют, 2021 15:24

Поділитись публікацією
У Вірменії чергове загострення: ситуація нагадує військовий заколот

Генштаб Вірменії 25 лютого зажадав відставки прем’єр-міністра країни Нікола Пашиняна. Це стало реакцією на звільнення першого заступника начальника Генштабу Тирана Хачатряна.

Читайте також: Путін вводить військових у Нагірний Карабах, бо Баку і Єреван домовилися про мир

Військового позбавили посади за пропозицією Пашиняна після того, як він розкритикував слова прем’єра про неефективність російських ракетних комплексів «Іскандер».

Генштаб заявив, що Хачатрян був звільнений «за недалекоглядним і необґрунтованих причин» на основі «особистих і амбітних почуттів» і що Пашинян і його уряд більше не здатні приймати «адекватні рішення». Заяву Генштабу підписали 40 високопоставлених військовослужбовців, в тому числі начальник відомства Оніко Гаспарян.

Пашинян назвав заяву Генштабу спробою держперевороту. Він запропонував президенту Вірменії Армену Саркисяну звільнити начальника Генштабу, але президент поки не підписав відповідний указ.

Також Пашинян закликав своїх прихильників зібратися в центрі Єревана на площі Республіки. Прем’єр і сам вийшов на вулицю. Він заявив, що ситуація в країні залишається керованою і що заяву Генштабу було «емоційною реакцією», а звільнені воєначальники залишаються його «братами і солдатами батьківщини».

Генпрокуратура Вірменії заявила, що розцінює вимогу Генштабу як неконституційну. Президент запевнив, що вживає заходів, щоб врегулювати кризу.

Крім прихильників Пашиняна, в центр Єревану вийшли і його противники. Опозиційний «Рух порятунку батьківщини» організував мітинг на площі Свободи. Підтримати військових закликали другий президент країни Роберт Кочарян (обіймав цю посаду в 1998-2008 роках) і Республіканська партія Вірменії, очолювана третім президентом Сержем Саргсяном (обіймав посаду в  2008-2018 роках).

Кочарян заявив, що заявив, що «ті, хто програв у війні [в Нагірному Карабасі] і здали землі повинні піти з влади». Відставки Пашиняна також зажадала парламентська опозиція – партії «Процвітаюча Вірменія» і «Світла Вірменія».

Теги: