“У вишиванці й з посмішкою”: на Шевченка відкрили пам`ятник відомому письменнику Степанові Пушику (ФОТО, ВІДЕО)
18 Вер, 2019 11:54
18 вересня по вулиці Шевченка, 76 відкрили пам’ятник Степанові Пушику.
У скульптурі з бронзи постамент Пушика виринає з книги. Адже він є автором одного з найбільших щоденників у світі. Він налічує близько 300 томів, у кожному з яких є до 200 сторінок, пише “Галка”.
На подію прийшли більше сотні франківців, родина письменника, представники влади. Автор пам`ятника, скульптор Володимир Семків розповів, що ідея створення такого постаменту виникла, коли побачив записники письменника.
“Для мене це людина-енциклопедія. Я створював пам`ятник, спілкуючись з сімє’ю Пушика. Коли побачив його записники – виникла якась така метафора. Це надихнуло мене зробити пам`ятник у такому стилі, наче нотатник – елемент його індивідуальності”,- каже скульптор Семків.
Міський голова Руслан Марцінків поділився своїми спогадами про відомого франківця і закликав «цінувати героїв за життя».
“У Степана Григоровича був такий характер, як сьогодні погода. Він міг сказати все як є. Звісно, буде багато дискусій щодо пам`ятника. Хтось скаже – не так, не такий, не в той бік повернувся, але Степан Григорович – це символ нашого міста, так він міг й гострим словом сказати, але він був щирою і відвертою людиною, яка послужила нашому краю, нашій країні. Він ввійде в історію як видатний етнограф, депутат, письменник. Ще за його життя я дивувався, як така глиба є посеред нас. Треба цінувати й шанувати живих героїв”,- каже Марцінків.
Ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда подякував Степану Пушику «за неоціненну працю та виховання багатьох поколінь».
«Його талант, його інтелект є значно ширшим української літератури. Настав час подумати про місце Івано-Франківська у давній історії. Треба цінувати тих, хто збирав для нас ту спадщину, яку тисячоліттями створював наш народ. Вічна пам’ять Степану Пушику”,- каже Ігор Цепенда.
Начальник управління культури і релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак сказав, що Степан Пушик – «взірець, яким треба бути у всі часи».
«Ми знаємо його біографію, вірші, його різкі висловлювання, відверті слова під час Радянського Союзу, обшуки КГБ. Наше завдання – видати більше його творів. Він цікавий для наших студентів, викладачів, містян”,- каже Федорак.
До слова, Володимир Федорак під час своєї промови обмовився, назвавши Степана Пушика Тарасом, проте виправився і сказав, що це обмовка по Фрейду.
«Для нас Степан Пушик – як Тарас Шевченко для України».
Пам`ятник створювався більше пів року, його вартість 190 тисяч.
Довідково: Степан Пушик — український письменник, літературознавець, фольклорист, журналіст, громадсько-культурний і політичний діяч, кандидат філологічних наук, професор Прикарпатського університету ім. В. Стефаника. Лауреат державної премії ім. Т. Шевченка, премій ім. В. Стефаника, П.
Помер після хвороби 14 серпня 2018 у віці 74 роки.