У Ворохті відновлюють туристичну локацію “Болото Рудяк”

Автор: Борис Марія

31 Тра, 2023 09:13

Поділитись публікацією
У Ворохті відновлюють туристичну локацію “Болото Рудяк”

У Ворохті відновлюють туристичну еколокацію “Болото Рудяк”, яке знаходиться на території Карпатського національного природного парку.

Його площа становить близько 100 га. На одному квадратному метрі болота можна знайти та ідентифікувати понад 200 видів живих організмів, є червонокнижні рослини. Про це повідомили на facebook-сторінці Ворохтянської селищної ради, передає Галка.

“Останнім часом серед туристів особливої популярності набувають відвідування природних об’єктів. Завданнями цього проєкту є: забезпечити відвідувачів комфортними умовами перебування на природній локації, достовірною інформацією про екосистему болота Рудяк, полегшити маршрут до нього, а також нагадати про правила поводження на природоохоронній території, підвищити екологічну свідомість туристів та місцевих жителів”, – зазначають у селищній раді.

Тож, у межах проєкту наразі реалізували:

  • облаштували пішохідний дерев’яний мостик та лавочки, з яких зручно та безпечно оглядати болото, знайомитись з рослинністю та робити фото;
  • освітлення території за допомогою світлових панелей на сонячних батареях.

Надалі заплановано встановити інтерактивні стенди для дітей, вказівники з центральної дороги для полегшення знаходження об’єкта та зробити маршрут інклюзивним.

Загальна вартість проєкту – 202 000 грн. З них 165 000 грн – виділили грантодавці та 37 000 із селищного бюджету Ворохтянської територіальної громади.