У Вигодському лісгоспі збудували нову лісову автомобільну дорогу (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

10 Oct, 2021 12:47

У Вигодському лісгоспі збудували нову лісову автомобільну дорогу (ФОТО)

У Людвиківському лісництві Вигодського лісгоспу лісівники урочисто відкрили автомобільну дорогу. 

Т.в.о. директора Вигодського лісгоспу Ігор Лазорко зазначив, що дороги в лісі вийшли за рамки лише важливого економічного значення та набули соціального статусу.

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт Івано-Франківського ОУЛМГ.

«Лісові шляхи суттєво скорочують шлях між сусідніми населеними пунктами, а іноді стають єдиною сполучною ланкою між віддаленими селами. Крім того, лісова інфраструктура відкриває жителям сіл, мандрівникам доступ до тих місць у лісі, які раніше були недоступними. Особливо це важливо у період збору ягід і грибів, – говорить керівник лісгоспу. – Проте найбільш важливі лісові автомобільні дороги для лісівників. Завдяки добрим шляхам працівники лісової охорони оперативно встигають на спалахи пожеж, які ще легко загасити, мають змогу запобігати браконьєрству, та й взагалі, дороги в лісі – це життя для лісогосподарського підприємства».

Заступник начальника обласного управління Андрій Шпундра додає про важливий економічний ефект від лісових магістралей: «Адже під час вивезення деревини на кожний рейс зростає навантаження у середньому в півтора рази, що значно економить пальне, мастила, запасні частини, за умов постійного їх подорожчання, подовження терміну експлуатації техніки».

Фахівці зазначають, що густота дорожньої мережі карпатських лісів є дуже низькою. У планах лісівників Вигодського лісгоспу в рамках проєкту співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина Словаччина-Румунія-Україна – вдосконалення лісової інфраструктури, включаючи будівництво захисної стіни річки Свіча протяжністю 84 м, і будівництво ще 10 км лісової дороги.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry