У Японії створили емоційного робота

Автор: Вадим Войтик

10 Jun, 2014 22:54

Поділитись публікацією
У Японії створили емоційного робота

Японська фірма Softbank представила робота під назвою Пеппер (“перець” – англ.), який, як каже компанія, може “читати” людські емоції. Робот використовує “емоційний двигун” і хмарну систему штучного інтелекту, що дозволяє йому аналізувати жести, вирази і голосові сигнали людини.

Фірма-виробник стверджує, що люди можуть спілкуватися з ним “так само, як зі своїми друзями та сім’єю”, і він може виконувати різні завдання. У продаж він має надійти наступного року за ціною 1930 доларів, – повідомляє BBC.

“Люди називають інших людей роботами, коли ті не мають ані емоцій, ані серця”, – каже виконавчий директор Softbank Масайосі Сан. – “Вперше в історії людства, ми дали роботу і серце, і емоції”.

Компанія покаже прототипи цього робота у двох своїх магазинах, аби клієнти змогли “поспілкуватися” з ними. Аналітики кажуть, що розвиток побутових роботів вочевидь активізується, особливо в таких країнах, як Японія, де населення стрімко старіє.

“Навіть якщо можна буде запрограмувати такі роботи на виконання конкретних завдань після отримання певних команд або жестів, це може дуже допомогти у догляді за літніми людьми”, – каже Рену Буллер, представник консалтингової компанії Frost&Sullivan.

“Якщо технології швидко розвиватимуться, можна буде побачити значне покращення в управлінні трудовими витратами в цьому секторі”, – наголосив він.

Теги: