
Reuters розповів своїм читачам про новаторську виставу “Ромео і Джульєтта”, поставлену Ростиславом Держипільським в Івано-Франківському драматичному театрі.
Читайте також:
- Дві вистави франківського драмтеатру – серед найкращих на фестивалі “ГРА”
- Містичний світ Карпат і «любовний трикутник»: франківців запрошують на премʼєру драми-мюзиклу «Ніч на полонині» (ФОТО)
- У Франківську дискутували, як креативна економіка сприяє розвитку міста (ФОТО)
«Театр в Івано-Франківську в Україні заново винайшов “Ромео і Джульєтту” Вільяма Шекспіра, поставивши його в промислових залах старої радянської фабрики”, — пише про виставу Reuters, передає НВ.
Також у матеріалі розповідається, що “перед початком вистави глядачам видають каски і карту, щоб пройти цехами фабрики і потрапити до підвалу театру”, а “глядачі стежать за акторами через різні локації в міру того, як розгортається вистава, спостерігаючи з різних сторін”.
Як розповів агентству Держипільський, своєю постановкою він хотів створити “постапокаліптичне” відчуття.
“Це місце надзвичайно складне. Але воно ідеально підходить, щоб проілюструвати зіткнення духовності, віри і любові Ромео і Джульєтти, і світу, який їх оточує”, — каже режисер.
В його постановці замість балу в будинку Капулетті Ромео зустрічає Джульєтту в нічному клубі, знаменитий поцілунок між ними відбувається в промисловій сторожовій вежі, а битва між Тібальтом і Меркуціо спалахує всередині масивної клітки.
Молодий актор Олег Панас, який грає Ромео, розповів, що був наляканий, коли вперше побачив імпровізовану фабричну сцену:
“З одного боку, локація поглинає актора, важко не загубитися в цих колосальних обставинах, — зазначає він. — Але з іншого боку, (це) підвищує цінність концепції вистави та емоції актора. Холодний, масивний майданчик, сходи — всі ці елементи підсилюють відчуття актора”.
Спектакль-квест “Dramma per musica ROMEO&JULIET” (режисер Ростислав Держипільський, композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко) проходив у механічному цеху Promprylad. Renovation, на вулицях міста та в театральному підземеллі.