У «зоряних» дівчаток не може бути поганої долі: у Франківську зареєстрували знайдених маленьких ромів

Автор: Борис Марія

04 Лис, 2016 11:41

У «зоряних» дівчаток не може бути поганої долі: у Франківську зареєстрували знайдених маленьких ромів

На початку року в Івано-Франківську знайшли двох маленьких дівчаток ромської національності, які жебракували. Вони називали себе Зіна та Золушка, однак жодних документів, які б засвідчували особи, не мали.

Читайте також: Калушанка покинула шоу “Голос країни” (ВІДЕО)

Їхню історію розповіла читачам «Галки» Ірина Дутчак, заступниця начальника служби у справах дітей Івано-Франківська.

Поліціянти доставили дівчаток у центр соціально-психологічної реабілітації. Спробували знайти батьків, писали запити у відповідні служби. Їхали у Дрогобич, шукали ромську громаду, бо були підстави вважати, що родичі маленьких смаглявок звідти. Безрезультатно.

«Всі ми знаємо права дітей, однак ніколи не задумуємося про таке право, як мати ім’я, прізвище та по-батькові. Не задумуємося, як воно реалізовується», – зауважила пані Ірина.

3 листопада виконком прийняв рішення про державну реєстрацію народження знайдених дітей. 4-річну звуть Зінаїда, 6-річну Зоряна.

«Старша дівчинка сказала, що вона Золушка. Для мене це не ім’я. Я ж свою дочку, наприклад, сонечком називаю. Сподобалося гарне ім’я Зоряна. Вона погодилась. Прізвище дали Станіславська, бо знайшли у Станіславі», – сказала Дутчак.

Згодом у дівчат з’явиться перший документ – свідоцтво про народження. На них чекає генетична експертиза, бо невідомо, чи дівчатка сестри. Їхній приблизний вік визначила компетентна служба. Ромки матимуть можливість бути на обліку з усиновлення, зможуть отримати статус дітей позбавлених батьківського піклування.

«Вони погано розмовляли, були дикуваті. Старша дівчинка вже ходить до школи. Ви б бачили, як вони змінилися. Люблять спілкуватися, – поділилася пані Ірина. – Пісеньку співали «А сорочка мамина». Це, напевно, перша пісенька, яку вони вивчили. Діти мають шанс на повноцінний розвиток. Вони будуть мати документи. Не ходять й не просять, розвивають талант. У «зоряних» дівчаток не може бути поганої долі».

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...