Учасники міського конкурсу проектів показали, як оновили свої будинки (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

15 Гру, 2014 13:08

Поділитись публікацією
Учасники міського конкурсу проектів показали, як оновили свої будинки (ФОТО)

Близько 30 будинків 2014-ого року взяли участь у міському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства. 15 грудня журналістам показали, як цей конкурс змінив вигляд трьох із них.

Читайте також: Марцінків анонсував початок роботи сільськогосподарського ринку у Микитинцях

Мешканці 30 квартир будинку на вулиці Гаркуші, 19 А, які входять в ОСББ “Гражда”, завдяки конкурсу замінили трубопровід холодного водопостачання. Христина Дувірак, голова ОСББ, розповіла, що люди заселилися у будинок 2004-го. А вже менш, ніж через десять років, труби почали текти, а дерев’яні віконні рами  розсипатися.

“Один стояк потік, квартири  почало підтоплювати. Нам треба було терміново це міняти. Щойно об’явили конкурс, ми зразу подали заявку. Цього літа нам повністю замінили ці труби у підвалі. Умови співфінансування – наших п’ять тисяч і 20 тисяч – від міської програми”, – сказала Христина Дувірак. – Ми дуже задоволені, люди раді, що можна було це зробити, тому що самі ми б не осилили”.

Мешканці цього будинку брали участь у проекті у 2013-ому році. Тоді замінили неякісні деревяні вікна у підїздах  на металопластикові. Планують наступного року продовжити ремонт труб, а також облаштувати прибудинкову територію.

Міська рада започаткувала конкурс проектів і програм 2011-ого року. Цьогоріч на його реалізацію було виділено 1 мільйон 541 тисячу гривень. Ця сума на півмільйона більша, ніж минулого року, і на мільйон більша, ніж позаминулого.

“Мені дуже приємно, що цього року, незважаючи на ті труднощі, в яких перебуває наша держава, нам вдалося реалізувати цей конкурс. Зокрема, силами програм розвитку місцевого самоврядування відремонтовано близько 30 будинків, які перебувають в управлінні будинкових комітетів, ЖБК, ОСББ”, – зауважив секретар міської ради Микола Вітенко. 

У кам’яниці початку ХХ сторіччя на вулиці Лермонтова, 13 у рамках проекту полагоджено стіни сходової клітки. Вартість робіт склала 20 тисяч гривень.

ОСББ на вулиці  Довгій, 35 також взяло участь у конкурсі. У двох будинках, які перебувають у його підпорядкуванні, замінено шиферні дахи та  водостічні труби.

Фото – Юрій Гриньків\Galka.if.ua

“Три роки вже діє ця програма. Вона покликана підтримати тих ініціативних мешканців, які не скиглять і не критикують дії влади, а які самі роблять лад у своїх будинках”, – зазначив Руслан Марцінків, екс-секретар міської ради,  ініціатор конкурсу.

У лютому 2015 року, міська рада знову проведе конкурс. Запрошують до участі всі небайдужі об’єднання  мешканців.