Читайте також: У Прикарпатському університеті презентували колекцію видань «Кобзарів» (ФОТО)
На засіданні розглянули пропозиції щодо всіх ОТГ області, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Серед іншого розглянули питання щодо доцільності залишення в перспективному плані Угринівської ОТГ, або ж можливості включення її до Івано-Франківської ОТГ. Нагадаємо, на засіданні Мінрегіону, Угринівську ОТГ “забракували” і відправили на додаткові консультації.
За дорученням голови Угринівської ОТГ виступив депутат облради Роман Ткач. Він запевнив, що громада є успішною, а те, що в Мінрегіоні її завернули, то їх “бісики поплутали”.
У свою чергу депутат облради Ігор Дебенко поцікавився, в чому суть тих бісиків, що поплутали міністерство.
“Більшість голосів підтримали цю ОТГ. На засіданні в Мінрегіоні нам сказали просто провести додаткові консультації. Якщо говорити про причини, то це мала чисельність населення і те, що ОТГ утворена поза перспективним планом”,- сказала заступниця голови ОДА Світлана Онищук.
Втім, як зауважив депутат ВР від Тисменицького округу Ігор Фріс, обговорення не мають сенсу, адже Угринівська громада створена і в нашій державі ще не існує порядку її припинення.
Водночас очільник Франківська Руслан Марцінків наголосив, що виступає за добровільність і не хоче жодну громаду приєднувати силою.
“Сьогодні у нас є проблема з межею. Частина будинків на Тролейбусній знаходиться на території Угринова. Також в нас є питання по “Карпатах”, 24 школі, тролейбусному депо. Ми домовлялися, що врегулюємо питання по межі. Я закликаю перш за все звертати увагу на інтереси людей. Франківська громада затиснута у своїх межах для розвитку, місто щороку зростає на 3,5 тисячі мешканців. Тому прошу прийняти зважене рішення. Дуже просимо погодити межу з містом і закрити питання”,– сказав мер.
Водночас сільський голова Угринова зауважив, що люди визначились ще три роки тому, бо закон дозволив їм це зробити.
“Питання про входження до Франківська буде актуальним не раніше, як через 20 років. Коли ми вирішимо свої питання, а вони свої, тоді і об’єднаємося”,– сказав голова.
У свою чергу депутат облради і мешканець Угринівської ОТГ Ігор Дебенко пояснив, чому вважає, що громада має бути у складі Франківська.
“Я поважаю право людей на об’єднання. Втім в контексті будинків на Тролейбусній є серйозна проблема. Мешканці нашого мікрорайону хочуть жити в Івано-Франківську. Сподіваюся, що сесія прийме рішення і передасть ці будинки на баланс Івано-Франківська, як і обіцяли під час передвиборчої кампанії. Я вже не говорю, що у всіх соціальних питаннях громада належить до Франківська. До мене звертаються люди з цих будинків, що хочуть, аби діти навчалися у школі, а директор каже, йдіть в Угринівську школу. Я прошу ще раз зважено підійти до питання. Ця ОТГ, на мою думку, є кризою реформи децентралізації“,- підсумував Дебенко.
Підтримав таку думку і експерт АМУ Юрій Стефанчук. На його переконання, створювати самостійні ОТГ біля великих міст є нелогічно.
“Якщо ж говорити про зауваження Мінрегіону, то вони стосувалися спроможності громади, адже протягом 2019 року в громаді не було зареєстровано жодного утвореного медзакладу. Виходить, що вони хочуть отримувати послуги у Франківську, але жити окремо. В 10-11 класі навчається тільки 25 дітей. Навчання однієї дитини в рік обходиться у 29,5 тисяч гривень. Ви хочете замовляти послуги в місті, але завтра до вас прийдуть з рахунком і ваш бюджет не витримає такого навантаження”,– переконаний експерт.
Що ж стосується зауваження нардепа про неможливість ліквідувати створену ОТГ, Юрій Стефанчук сказав, що новий адмінтерустрій тільки формується, а ця громада не внесена до перспективного плану. Тож все можна ще змінювати.
Після активного обговорення 32 члени робочої групи проголосували “За” доцільність залишення в новому перспективному плані Угринівської ОТГ.