Україна отримає робота-пса від Boston Dynamics для розмінування Київщини

Автор: Зелінська Таня

23 Jun, 2022 11:43

Україна отримає робота-пса від Boston Dynamics для розмінування Київщини

США передадуть Україні робота-пса Spot для розмінування вибухонебезпечних предметів на території Київської області, пише видання Foreign Policy.

Це розробка Boston Dynamics. Собака-робот може за раз перетягувати до 100 одиниць боєприпасів у спеціальну яму для їхнього підриву, інформує “Галка”.

Spot може знешкоджувати різні види снарядів, зокрема мінометні та заборонені касетні боєприпаси.

Foreign Policy зазначає, що цього робота-вибухотехніка можна навчити автоматично виконувати деякі завдання без допомоги людини. Крім цього, пес Spot здатний працювати в польових умовах між деревами і в густих лісових масивах.

За даними МВС, майже половина території України потребує гуманітарного розмінування. За найоптимістичнішими прогнозами, для цього знадобиться 5–7 років.

Boston Dynamics почала продавати роботів-псів Spot у 2019 році. Чотириногі роботи працюють на електриці, з одного заряду можуть працювати близько 90 хвилин. Їх вага складає близько 30 кілограмів. Вартість робота-пса – 74 500 доларів.

Також Україна отримала від Великої Британії 10 роботів-саперів TALON. Вони можуть як виявляти вибухонебезпечні предмети, так і знешкоджувати їх.

Джерело

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry