Українці – на ЄС: як одеське підприємство забезпечує Європу холодом (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

02 May, 2019 10:01

Поділитись публікацією
Українці – на ЄС: як одеське підприємство забезпечує Європу холодом (ФОТО)

Підписання Україною у 2014 році Угоди про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі відкрило перед вітчизняним виробником великі можливості. З того часу українські підприємства мають змогу експортувати продукцію до країн Європи без митних зборів, податків і часто без кількісних обмежень. Головна умова виходу на європейський ринок – відповідність міжнародним стандартам.

Читайте також: Riffmaster на волі: суд відпустив з-під варти музиканта Антоненка

Одним із тих підприємств, які відчули переваги євроінтеграції на власному досвіді, є одеська компанія “Айсберг”. Підприємство було засноване ще в 1989 році, і весь цей час успішно працює на ринку комерційного холоду – “Айсберг” є провідним українським виробником холодильного обладнання для торгівлі. Це вітрини, з яких ми купуємо сир, молочні продукти, м’ясні вироби, а також і саме “холодильне серце” магазину, яке забезпечує холодом усі вітрини.

На підприємстві виробляють повний модельний ряд холодильного обладнання для супермаркетів і гіпермаркетів. Що цікаво, одеську компанію знають не лише на українському ринку: свої вироби “Айсберг” експортує до Італії, Австрії, Німеччини, Нідерландів та інших країн Європейського Союзу й не тільки.

Зараз підприємство забезпечує робочими місцями 140 українців. Середня місячна заробітна плата – близько 12 тисяч гривень. Компанія співпрацює з навчальними закладами, проводить профорієнтації, запрошує на роботу молодих людей, навчає їх та робить з них справжніх фахівців.

Вітчизняне холодильне обладнання європейського зразка

Під час виготовлення вітрин на підприємстві використовують фінське, італійське та українське устаткування. Виробництво розпочинається із заготівельного цеху. Там відбувається розкрій металу та надання йому форми.

Керівник виробничого процесу Олександр Тухта розповідає, що потрібний матеріал імпортують з Туреччини.

“Цей тонколистовий метал – оцинковану сталь –  використовують для збірки вітрин. Ми його імпортуємо, адже за співвідношенням ціна/якість пропозиції українського виробника поступаються закордонним. З тонколистового металу в заготівельному цеху виготовляють заготовки для вітрин, також там їм надають форму”.

Після цього деталі із заготівельного цеху направляють на зварку та фарбування.

“Будь-який метал перед фарбуванням має пройти підготовку – треба “зняти” з нього всі жири, масла і т.д. Для цього у нас є одинадцять ванн зі спеціальними розчинами та механічний маніпулятор. Деталі завантажують у корзини, після чого вони занурюються у розчини. Потім їх сушать і тоді фарбують у різні кольори”, – каже Олександр Тухта.

Для того, щоб холодильна вітрина не пропускала тепло, використовують теплоізолятор – поліуретан.

“Металічні заготовки за допомогою ручних пневматичних інструментів збивають докупи. На каркас, який повторює внутрішню форму вітрини, заливають деталі. У кожного виробу є своя форма. Потім з’являється теплоізоляційний шар. Боковини також роблять теплоізоляційні”.

Далі вся комплектація потрапляє на збірку: конструктори та енергетики беруть корпус вітрини, встановлюють несучі конструкції та теплообмінники. Перед упаковкою вироби прибирають за допомогою порохотягів та проходять випробування у спеціальній лабораторії. Далі упаковану продукцію готують до експорту.

Окрім серійних моделей “Айсберг” розробляє і виготовляє вітрини унікальних дизайнів. До прикладу, вітрини-бочки. Це такі своєрідні міні-холодильники. Вони та всі інші дизайнерські проекти створюються згідно з найвищими вимогами до демонстрації та охолодження товару. Підприємство працює за стандартами якості ІСО 9001, який допускає товар на території цілої Європи.

Курс на Європейський Союз

Генеральний директор компанії “Айсберг” Олег Антоненко розповідає, що підприємство, якому в цьому році вже виповниться 30 років, ще з початку вирішило орієнтуватися на європейський ринок.

“У 2008 році ми брали участь у міжнародній виставці товарів у Дюссельдорфі (Німеччина). Завжди хотіли експортувати наші вироби до країн ЄС. На будь-який ринок важко потрапити, а машинобудування – це, напевно, одна з найважчих галузей. Її можна взяти лише цікавими ідеями. Також важливо, щоб продукт, який пропонується, був справді затребуваним”.

Головним поштовхом до виходу продукції одеської компанії на європейський ринок, за словами Олега Антоненка, стало підписання Угоди про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі.

“Чому ми зацікавлені в поставках туди? Якщо ти пройшов у Європу, то завжди зможеш вийти на ринки інших країн, адже конкуренція, яка там існує – це двигун прогресу. Якщо підприємство експортує до Європейського Союзу, то відкривається дорога ще й на ринки країн колишнього СНД та Персидської затоки, адже із євросертифікатом там все набагато простіше. Європейський ринок – це те, що ми плануємо і далі освоювати, хоч це й непросто”, – каже генеральний директор.

“Айсберг” продукує на міжнародний ринок як серійні модельні ряди, так і ексклюзивні вироби, які просто відсутні в Європі. Є держави, в яких компанія має своїх дилерів (Румунія, Австрія, Нідерланди), а є ті, з якими працює напряму.

“Зараз ми експортуємо приблизно до 30 країн. Кожна держава потребує різних продуктів. До Європи організовуємо поставки так, щоб виходити на потрібну й вигідну ціну. А найбільш вигідною є така праця, коли ми можемо розвиватися. Якщо ти зможеш забезпечити відповідність своєї продукції вимогам європейського ринку, то з тобою будуть працювати, якщо ні – то хоч збавляй ціну до мінімуму, та ти нікому не будеш цікавий. Потрібно просто відповідати вимогам”, – додає Олег Антоненко.