Українознавчий компонент для школярів-біженців викладатимуть два ліцеї на Прикарпатті

Автор: Зелінська Тетяна

28 Sep, 2023 12:40

Поділитись публікацією
Українознавчий компонент для школярів-біженців викладатимуть два ліцеї на Прикарпатті

Міністерство освіти і науки визначило 84 освітні заклади України, які надаватимуть такі послуги. На Прикарпатті — Калуський ліцей №10 та Івано-Франківський ліцей №7.

Про це “Галка” інформує з посиланням на МОН та Калуську міську раду.

Українознавчий компонент – це цьогорічна новація в організації навчання дітей, які перебувають за кордоном і відвідують там заклади освіти. Дистанційно вивчатимуть тільки українознавчий компонент. Природничі і точні дисципліни опановуватимуть у закладах освіти тих країн, де вони проживають. Оцінки отримають відповідно до довідки із закордонних закладів освіти. Це знизить навантаження на самих здобувачів освіти.

Як повідомив заступник директора Калуського ліцею №10 Борис Мельник, українознавчий компонент – різний для кожної ланки навчання. Так, для дітей молодших класів це – предмети «Українська мова», «Читання», «Я досліджую світ». Для учнів 5-11-х класів це: «Українська мова», «Українська література», «Історія України» і «Географія». Старшокласникам до цього переліку додається предмет “Захист України”.

Для того, щоб вивчати українознавчий компонент, слід звертатися на електронну адресу ліцею. У кожному з освітніх закладів призначена відповідальна особа за цю програму.