Партія з одинадцяти нових бронемашин MLS SHIELD італійського виробництва буде поставлена у Десантно-штурмові війська України. Це перший випадок, коли нову західну бойову бронетехніку продають волонтерам і благодійникам.

Про це повідомив Петро Порошенко.

Переговори про отримання експортної ліцензії тривали три місяці, Фонд Порошенка вже вніс 50 млн грн авансу. 

«Сьогодні дуже крутий день. Задля цього варто було битися майже три місяці і зробити неймовірне, бо всі казали, що ми не отримаємо експортну ліцензію на бойову техніку. Це перший прецедент, коли волонтерським коштом купується бойова техніка для українських десантників», – пояснює Порошенко. 

«Я хочу подякувати італійському уряду, з яким ми співпрацювали, і нашому посольству в Італії. І нашому Міністерству оборони, Генеральному штабу, який видавав усі необхідні документи. Тому що це прецедент – ми поставляємо бойову техніку Десантно-штурмовим військам України спільно», – говорить Порошенко. 

«Перемога – це велика спільна справа. Навіть якщо хтось називає піаром меценатство та волонтерство. Бо найсильніша риса українців – це солідарність. Нашим воїнам потрібно більше броні. Від її кількості залежить наскільки швидко і вдало наше військо зможе провести контрнаступ і викинути рашистів геть з України. Цього чекають мільйони українців. Коли це відбудеться, залежить від кожного з нас. Ми сильні, коли солідарні. Поки ви дофінансуєте закупівлю бронемашин, Фонд Порошенка вже готує кошти на нові проєкти. Будемо тримати вас у курсі і звітувати за кожну гривню», – наголошує п’ятий Президент.

Також днями з Великої Британії була відправлена перша партія з 12 вантажівок Leyland DAF 45.150, придбаних коштом волонтерів та Фонду Порошенка для ЗСУ. Порошенко повідомив, що вже внесли заставу за другу партію із 16 вантажівок.